MotoryzacjaNajważniejszeSport

GSMP 2021: Daniel Stawiarski wygrywa wyścig i zostaje Mistrzem Polski

Zgodnie z przewidywaniami, finałowe rezultaty klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2021 rozstrzygnęły się podczas emocjonującej, ostatniej rundy  wyścigowego sezonu.

Po dwóch dniach zmagań, zwycięzcą 18 Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline został Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer). Zapewnił tym samy sobie tytuł Mistrza Polski w Klasyfikacji Generalnej GSMP kat. 1 ( samochody z nadwoziem zamkniętym) sezonu 2021. Na drugim stopniu podium stanął Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer), co dało mu tytuł Wicemistrza Polski. Na miejscu  trzecim wyścigu  sklasyfikowano Piotra Parysa (Ford Fiesta), II Wicemistrza Polski GSMP 2021.

GSMP 2021: Daniel Stawiarski wygrywa wyścig i zostaje Mistrzem Polski
Początek w deszczu

Pierwszy podjazd finałowej, 14 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji, rozgrywanych w Korczynie koło Krosna przebiegał, podobnie jak dzień wcześniej, w ulewnym deszczu. Kiedy 64 zawodników uczestniczących w drugim dniu 18 Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline zjechało na stanowiska serwisowe, pogoda zaczęła się poprawiać. Jednakże do końca dnia panowała niska temperatura. Podczas drugiego podjazdu treningowego niegroźne kolizje zaliczyli Maciej Serafin (Renault Clio) i Bartosz Pawarski (Mitsubishi Lancer).

Pierwszy podjazd wyścigowy na przesychającej, liczącej 4540 m trasie wygrał dotychczasowy wicelider klasyfikacji generalnej cyklu, Michał Ratajczyk. Na drugiej pozycji zameldował się sobotni zwycięzca 13 Rundy GSMP Daniel Stawiarski, tracąc do Ratajczyka 2,8 sekundy. To przy wyrównanej stawce kierowców sporo, zważywszy na fakt, że różnice pomiędzy zawodnikami w ten weekend wynosiły dziesiąte części sekundy. Trzeci czas uzyskał Karol Krupa (Skoda Fabia), dręczony przez cały sezon awariami swojego samochodu. W drugim podjeździe Ratajczyk znów popisał się najlepszym czasem, wygrywając 14 Rundę GSMP. Drugie w rundzie zajął Stawiarski, na miejscu trzecim sklasyfikowano  Karola Krupę.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, organizatorzy z Automobilklubu Małopolskiego Krosno wyjątkowo sprawnie przeprowadzili finał GSMP. Zawody obserwowane  były przez przedstawicieli FIA, krośnieńscy działacze chcą bowiem przenieść „polską” Rundę FIA IHC z trasy Wujskie – Tyrawa Wołoska właśnie do Korczyny.

FIA Hill Climb Masters w Portugalii dla 14 najlepszych

14 zawodników, którzy zajęli czołowe miejsca w tegorocznym sezonie wystartuje także w czwartej edycji FIA Hill Climb Masters. Mają zaledwie trzy tygodnie na przygotowania do imprezy rozgrywanej w Bradze, w Portugalii. W tych prestiżowych zawodach startują najlepsi kierowcy wyścigów górskich w Europie.

18 Wyścig Górski Prządki – Valvoline, objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyla. Partnerem zawodów jest Województwo Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta.

Informacja prasowa

foto: Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *