MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Polski dwuosobowy kamper GLOBE-TRAVELLER 2XS

Taniec we dwójkę w samochodzie? Romantyczna kolacja przy winie? Widok na morze, a może na góry? To wszystko jest możliwe w najnowszym kamperze 2XS renomowanej polskiej marki Globe-Traveller. Jest to jedyny w Polsce samochód kempingowy przeznaczony dla dwóch osób.

Globe-Traveller 2XS

Zdecydowana większość kamperów pomieści cztery osoby, a są i takie, które mają aż sześć miejsc do spania. 2XS jest inny. Z zewnątrz jest niewiele większy od popularnych minivanów, a w środku udało się pomieścić: wygodne podwójne łóżko, łazienkę z prysznicem, funkcjonalną kuchenkę gazową i wygodny stół do pracy, który można schować w podłodze. Jako opcję można zamówić nawet lodówkę na wino. Wnętrze zostało tak zagospodarowane, że na wolnej przestrzeni można… tańczyć. Panele fotowoltaiczne w wyposażeniu standardowym zapewnią energię nawet poza utartymi szlakami.

Globe-Traveller 2XS

„Zależało nam bardzo, aby samochód był nie tylko krótki i niewysoki, ale też maksymalnie duży w środku. Chcieliśmy też, aby można go było użytkować cały rok, nawet zimą. Dlatego Globe-Traveller Explorer 2XS, jak wszystkie nasze kampery, ma podwójną podłogę i innowacyjne rozwiązania wentylacyjne, które zapewniają ciepło zimą i rześki chłód latem” – mówi Mariusz Trela z Globe-Traveller, nadzorujący prace konstrukcyjne.

Globe-Traveller 2XS
Bezpieczeństwo i komfort w czasie pandemii

Pandemia i restrykcje w podróżowaniu sprawiły, że ludzie docenili kampery jako miejsce zapewniające niezależność, bezpieczeństwo i wygodę jednocześnie. W kamperze można czuć się jak u siebie w domu, jak w prywatnym hotelu na kołach i pojechać praktycznie w każde miejsce. Kampery stały się też miejscami zdalnej pracy, dosłownie: mobilnymi biurami.

Popularność pojazdów kempingowych odwzorowują liczby. „Rok do roku liczba rejestracji nowych kamperów podwoiła się. W 2021. była na poziomie 2242 szt. wobec 1076 szt. w 2020 r. Podejrzewamy także, że trend wzrostowy utrzyma się. Na fali pandemii caravaning w Polsce stał się bardzo popularny, i o ile COVID w końcu przeminie, to moda na niezależność i komfort zostanie z nami już na zawsze” – mówi Dariusz Wawrzyniak, prezes Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa.

Globe-Traveller 2XS
Dla par, dla singli i ich psów

Globe-Traveller Explorer 2XS ma zaspokajać potrzeby par i singli. Nie ma problemu, żeby wyjechać nim nawet na kilka miesięcy na południe Europy i stamtąd spokojnie pracować. Pojemne szafki i schowki pomieszczą ubrania i sprzęt na każdą pogodę. Natomiast niska waga samego pojazdu pozwoli zapakować naprawdę dużą ilością bagażu.

Ten campervan może też przypaść do gustu parom lub singlom, którzy nie wyobrażają sobie życia bez psów, bowiem w 2XS zmieszczą się, i komfortowo podróżować mogą, nawet dwa średniej wielkości czworonogi. Globe-Traveller Explorer 2XS zbudowany jest na bazie Fiata Ducato lub Peugeota Boxera L3H3. Ma jedynie 599 cm długości (tyle co standardowy minivan) i 280 cm wysokości. Pod maską kryją się silniki o pojemności 2,2 litra i mocy do 180 KM.

Wśród elementów, które stanowią opcje wyposażenia dodatkowego znajdują się tu np. maxxfan, czyli wyjątkowe połączenie wentylatora, nawiewu i okna dachowego, prysznic zewnętrzny, monitor poboru energii oraz moduł umożliwiający sterowanie systemem elektrycznym poprzez wifi. Gratkę dla miłośników kina stanowi telewizor. Zamontowano go w taki sposób, aby można go było oglądać zarówno z łóżka, jak i z foteli kierowcy i pasażera.

Globe-Traveller 2XS to dwunasty model w aktualnej ofercie firmy. W Polsce dostępny jest u dwóch dealerów: w krakowskim Elcampie i w Warszawskim Centrum Caravaningu. W Europie można nabyć go w 18 salonach caravaningowych. Cena modelu zaczyna się od 326.500 zł brutto wliczając 18,6% akcyzy oraz 23% VAT.

Globe-Traveller

Firma Globe-Traveller, która jest częścią Grupy Zasada, od 2009 roku produkuje kampery na polski, ale przede wszystkim na europejski rynek. Pojazdy są produkowane w dwóch mazowieckich fabrykach: w Makowie Mazowieckim i w Karczewie. W obu przy zachowaniu najwyższych standardów i przy użyciu materiałów premium. O jakości campervanów Globe-Traveller świadczą także liczne europejskie nagrody za projekty, wykonania i innowacyjne rozwiązania.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *