MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Polska premiera Skywell ET5

Podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motorshow 2022, na polskim rynku oficjalnie zadebiutowała nowa marka motoryzacyjna. Skywell to jeden z producentów pojazdów z napędem elektrycznym z Państwa Środka. Dotychczas specjalizował się on w produkcji m.in. aut dostawczych, ciężarowych i autobusów. Spółka Skywell wchodzi w skład grupy Skyworth Group Co. założonej w 1988 roku. Na rynku chińskim słynie z technologii inteligentnych systemów do domu, przemysłu i motoryzacji czy produkcji AGD. Posiada ponad 9.000 własnych patentów i prowadzi aktualnie 200 projektów badawczych.

Skywell ET5

Prace nad pierwszym osobowym modelem Skywell rozpoczęto w 2017 roku, a wersja produkcyjna ujrzała światło dzienne w roku 2020. W 2021 pozytywnie zakończył się jego proces homologacji. Premiery kolejnych aut osobowych Skywell są już planowane. Jesienią br. zaprezentowany zostanie model HT-i, wyposażony w silnik hybrydowy 1,5l Plug-in o prognozowanym zasięgu w trybie elektrycznym 200km.

Skywell ET5
Polski importer

Wyłącznym Importerem marki jest firma Auto-Atut, wchodząca w skład grupy kapitałowej Polmozbyt Południe S.A. Pierwszy egzemplarz ET5 trafił do Polski na przełomie roku. Po serii wnikliwych testów na polskich drogach, święcił oficjalną premierę podczas tegorocznego Poznań Motorshow.

SUV

Skywell ET5 to pełnowymiarowy SUV o długości całkowitej 4,7 metra i szerokim rozstawie osi wynoszącym 2,8 metra. Samochód zaskakuje przestronnym wnętrzem z całkowicie płaską podłogą w II rzędzie i bagażnikiem o pojemności 467 litrów.

Skywell ET5
Napęd

Źródłem elektrycznego napędu jest silnik o mocy maksymalnej 204 KM i charakteryzujący się momentem obrotowym 320Nm. Litowo-jonowa bateria z systemem inteligentnej kontroli temperatury o pojemności 72 kWh pozwala na uzyskanie zasięgu do 520 kilometrów (wg NEDC). W cyklu miejskim według WLTP zasięg samochodu wynosi do 456km. Ze względów praktycznych, prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 150 km/h. Ładowanie baterii zajmuje ok. 6,5h przy wykorzystaniu zasilania AC (11kW). Przy użyciu ładowarki DC o mocy 100kW wystarczy 30 min na uzupełnienie energii w zakresie 20-80 procent jej pojemności.

Skywell ET5
Ceny i wyposażenie

Wielkim atutem samochodu, oprócz przestronnego i nowocześnie zaprojektowanego wnętrza o wysokiej jakości jest też jego bardzo bogate wyposażenie. W cenie 199.900 PLN (wersja Comfort) otrzymujemy duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 12,8”, elektroniczny wyświetlacz zegarów o przekątnej 12,3”, osiem głośników, 17 systemów bezpieczeństwa. Elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele pokryto skórzaną tapicerką i wyposażono również w rozkładany podnóżek umożliwiający drzemkę w samochodzie. Standardowe wyposażenie obejmuje ponadto adaptacyjny tempomat, automatyczną 2-strefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp czy system oczyszczania powietrza w kabinie (tzw antysmogowy PM2.5).

Skywell ET5

Flagowa wersja – Luxury – dostępna jest w cenie 224.900 PLN. Nabywcy tej wersji otrzymują w wyposażeniu m.in. laserowe reflektory, panoramiczny szklany dach, gniazdo 220V w kabinie, bezprzewodowe ładowanie smartfona, funkcję „Kamping” (możliwość zasilania 230V zewnętrznych urządzeń z baterii samochodu) czy również tryb „Party” (tryb oświetlenia dyskotekowego).

Gwarancja fabryczna na samochód wynosi 3 lata z limitem 120.000km i 8 lat / 150.000km na baterię. Interwały serwisowe określono na 24 miesiące lub 40.000km. Zakup Skywell ET5 może zostać objęty programem dotacji „Mój Elektryk” – nawet do 27.000 PLN, zgodnie z założeniami programu NFOŚiGW.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *