MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hyundai IONIQ 6 oficjalnie

Hyundai Motor Company po wcześniejszych zapowiedziach pokazał opływowy i ponadczasowy design nowego modelu IONIQ 6. To drugi samochód w gamie marki IONIQ przeznaczonej wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. IONIQ 6, którego Hyundai opisuje jako zelektryfikowanego Streamlinera, ma aerodynamiczny kształt i w innowacyjny sposób wykorzystuje zrównoważone materiały.

Hyundai IONIQ 6

Zainspirowany koncepcją Prophecy EV Hyundaia, IONIQ 6 charakteryzuje się prostymi liniami i czystą, aerodynamiczną formą. Zelektryfikowane, opływowe nadwozie IONIQ 6 i wnętrze przypominające kokon ucieleśniają nową erę mobilności elektrycznej. Design odzwierciedla zorientowane na klienta zaangażowanie Hyundaia w efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko.

Hyundai IONIQ 6
Skoncentrowany na człowieku

IONIQ 6 prezentuje unikalny design dzięki podporządkowaniu projektu wydajności energetycznej i zrównoważonemu wykorzystaniu materiałów. Projekt IONIQ 6 od samego początku był skoncentrowany na człowieku, a przestrzeń wewnętrzna rozwijała się jednocześnie z formą zewnętrzną. Podjęto wysiłki, aby zmaksymalizować i zoptymalizować przestrzeń wewnątrz samochodu. Razem zaowocowało to wyjątkową, opływową sylwetką i przestronnym wnętrzem.

Hyundai IONIQ 6
Streamliner

IONIQ 6 to zelektryfikowany Streamliner. Aerodynamicznie wyrzeźbiona sylwetka oferuje nową jakość w erze elektromobilności. Samochód ma bardzo niski współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,21. Jego uzyskanie ułatwia niski przód samochodu, aktywne przednie wloty powietrza i smukłe cyfrowe lusterka boczne. Dodatkowym wsparciem aerodynamiki jest eliptyczny spojler. Zastosowane w tylnym skrzydle trzecie światło stop składające się z pikseli zapewnia przyciągające wzrok oświetlenie. Pod pojazdem dążenie do uzyskania lepszej aerodynamiki jest widoczne też w pełnej osłonie podwozia i zmniejszonych szczelinach nadkoli.

Hyundai IONIQ 6
Wnętrze inspirowane kokonem

Wnętrze modelu IONIQ 6 zainspirowane kształtem kokonu, służy jako wygodna przestrzeń osobista. Jest ona pełna praktycznych funkcji i zrównoważonych materiałów. Elektryczna globalna platforma modułowa (E-GMP) firmy Hyundai umożliwiła projektantom rozciągnięcie wnętrza, z przodu i z tyłu. Wszystko to w celu stworzenia zoptymalizowanej przestrzeni na nogi i zapewnienia przestronności, która pozwala pasażerom zachować komfort w pojeździe. Platforma pozwala również na uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi.

Hyundai IONIQ 6

Przykładem architektury wnętrza zorientowanej na użytkowniku jest ergonomicznie centralna konsola. Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym łączy 12-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego i 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Konsola środkowa typu „mostek” zapewnia wygodne i obszerne miejsce do przechowywania w samochodzie.

Hyundai IONIQ 6

Dwukolorowe nastrojowe oświetlenie oświetla wnętrze nowego IONIQ 6. Użytkownicy mogą wybierać spośród palety 64 kolorów i sześciu dwukolorowych motywów opracowanych przez ekspertów ds. kolorów. Usunięcie przycisków z przednich drzwi poprawiło uczucie przestronności i zapewniło więcej miejsca do przechowywania. Przezroczyste akcenty na desce rozdzielczej, kieszeniach drzwi i dolnej części konsoli dodatkowo podkreślają poczucie przestronności.

Hyundai IONIQ 6
Ekologiczne materiały

Projektanci zastosowali na zewnątrz trwałe materiały, w tym przetworzoną farbę pigmentową ze zużytych opon, oraz lakier pigmentowy z węgla bambusowego na karoserii. Wnętrze IONIQ 6 jest również wykończone zrównoważonymi materiałami. W zależności od poziomu wyposażenia obejmują one ekologiczną skórę (fotele), materiał PET z recyklingu (fotele), skórę bio TPO (deska rozdzielcza), tkaninę bio PET (podsufitka), biofarby pochodzące z olejów roślinnych (drzwi) i dywaniki z poddanych recyklingowi sieci rybackich wyłowionych z mórz.

Hyundai IONIQ 6
Światowa premiera

Światową premierę IONIQ 6 zaplanowano w lipcu, wówczas Hyundai ujawni też pełną specyfikację, w tym funkcje i technologie zelektryfikowanego Streamlinera.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *