MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota Highlander – model roku 2023

Toyota Highlander z roku modelowego 2023 zyskuje nowe opcje stylistyczne nadwozia i wnętrza oraz technologie multimediów, dające większe możliwości łączności i personalizacji.

Największy hybrydowy SUV w gamie marki zadebiutował w Europie Zachodniej, w tym w Polsce, w 2021 roku. Samochód zapewnia bezpieczną, komfortową i oszczędną jazdę za sprawą napędu hybrydowego, inteligentnego napędu na cztery koła AWD-i oraz przestronnego wnętrza z trzema rzędami siedzeń.

Toyota Highlander - model roku 2023
Model roku 2023

Toyota Highlander 2023 otrzymuje nowy metalizowany lakier Cypress Green. Podkreśla on stylistykę auta i sprawi, że Highlander będzie się wyróżniał na drodze. Kontrastują z nim nowe, lśniąco czarne felgi aluminiowe 20 cali. Wnętrze zyskuje bardziej ekskluzywny charakter dzięki nowym skórzanym tapicerkom w kolorach beżu i karmelu.

Wyposażenie Highlandera 2023 zostało wzbogacone o nowy system multimedialny Toyota Smart Connect. Wyposażono go w 12,3-calowy ekran dotykowy HD, nawigację online udostępniającą informacje o sytuacji na drodze oraz agenta głosowego. Nawigacja korzysta z internetu z własnej karty SIM samochodu zainstalowanej w module DCM. W cenie auta zawarto czteroletni pakiet danych, nie ma więc potrzeby podłączania multimediów do internetu w telefonie. Stałe podłączenie do internetu umożliwia również bezprzewodowe aktualizacje systemu multimedialnego i nawigacji.

Toyota Highlander - model roku 2023
Nowe multimedia i funkcje

Od wersji Prestige nawigacja Connected otrzymuje dodatkową funkcję offline. Umożliwia ona planowanie tras, gdy połączenie z internetem nie jest dostępne np. z powodu braku zasięgu. System daje również dostęp do map miast 3D, funkcji rozpoznawania znaków drogowych i informacji o lokalizacji stacjonarnych fotoradarów.

Nowe systemy umożliwiają korzystanie z praktycznych funkcji zdalnych. To funkcje jak zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi oraz włączanie świateł awaryjnych, aby szybciej zlokalizować samochód na dużym parkingu. Umożliwiają bezprzewodowe połączenie ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlay oraz połączenie przewodowe do korzystania z systemu Android Auto. Wszystkie modele Highlander są teraz wyposażone w stację do ładowania bezprzewodowego, przesuniętą w przedniej konsoli dla łatwiejszego użytkowania.

Toyota Highlander - model roku 2023

Tablicę wskaźników całkowicie przeprojektowano, otrzymując Digital Cockpit. To nowy cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala, który jest łatwy w obsłudze i pozwala szybko przeglądać kluczowe dane pojazdu bez rozpraszania uwagi podczas jazdy. Wyświetlacz tworzy efekt trójwymiarowego, wklęsłego zestawu wskaźników, z grafiką, którą można dostosować do preferencji kierowcy. Można wybrać spośród czterech motywów stylistycznych: Casual, Smart, Tough i Sport.

W Europie Zachodniej Toyota Highlander Rok Modelowy 2023 zachowuje hybrydowy układ napędowy o mocy 248 KM. Przy emisji CO2 na poziomie 149 g/km (w cyklu mieszanym WLTP) oferuje najlepszy stosunek masy do emisji w segmencie dla samochodów nieładowanych prądem z sieci.

Zamówienia na Highlandera z roku modelowego 2023 można już składać w salonach Toyoty. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na przełomie roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *