MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning Pro SSV

Ford Pro kontynuuje wsparcie lokalnych społeczności oraz klientów rządowych w kierunku elektryfikacji. Marka pokazała właśnie pierwszy na rynku w USA w pełni elektryczny policyjny pick-up – Ford F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle.

Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning Pro SSV

Ford od ponad 70 lat dostarcza policji pojazdy, których funkcjonariusze potrzebują do ochrony i służby społeczeństwu. Obecnie ponad 12 tysięcy oddziałów policji w całym kraju korzysta z samochodów Forda, a ich popularność jest ogromna. Dość powiedzieć, że w służbie znajduje się więcej pojazdów Forda niż wszystkich innych konkurencyjnych aut razem wziętych. Marka przypisuje ten sukces i lojalność ścisłej współpracy producenta samochodów z klientami – w tym przypadku w szczególności poprzez dział Ford Police Advisory Board.

Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning Pro SSV

– Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić pierwszego w USA elektrycznego pick-upa przeznaczonego do policyjnych potrzeb. Dzięki niemu służby mogą wykorzystać przełomową technologię, aby poprawić swoją efektywność – powiedział Nate Oscarson, kierownik sprzedaży Ford Pro ds. służb rządowych. Pro Power Onboard może służyć jako mobilne źródło zasilania, np. aby oświetlić po zmroku miejsca wypadków na autostradzie, elektryczny układ napędowy potencjalnie pomaga obniżyć koszty eksploatacyjne oraz te związane z zakupem paliwa, a Mega Power Frunk zapewnia dodatkowe zamykane schowki wręcz stworzone dla policyjnych celów. Takich funkcjonalności oczekuje się zresztą od lidera w dziedzinie policyjnych pojazdów – dodał.

Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning Pro SSV
Inteligentny elektryczny pick-up stworzony specjalnie dla policji

Policyjny Ford F-150 Lightning Pro SSV łączy w sobie moc i osiągi – kojarzone z DNA marki Built Ford Tough, w tym możliwość przyspieszenia od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund, zaawansowaną technologicznie platformę elektryczną pojazdu oraz innowacje związane z oprogramowaniem Ford Pro.

F-150 Lightning Pro SSV jest przeznaczony do specjalistycznych potrzeb różnych departamentów, które obejmują pomoc na miejscu wypadku albo miejscu przestępstwa czy holowanie łodzi albo przyczepy. Specjalnie przygotowane przez Forda funkcje F-150 Police Responder obejmują:

 • Siedzenia z wytrzymałej tkaniny ze zredukowanymi podpórkami, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pojazdu;
 • Wbudowane stalowe płyty wzmacniające i zabezpieczające oparcia przednich foteli;
 • Dostępne czerwono-niebieskie albo bursztynowo-białe światła ostrzegawcze w technologii LED montowane na dachu;
 • Łatwa w montażu wzmocniona górna półka na desce rozdzielczej, na której może znaleźć się dodatkowe wyposażenie policyjne;
 • Łatwe w czyszczeniu tylne siedzenia i podłoga z winylu.
Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning Pro SSV
Standardowe funkcjonalności obejmują:
 • Wnętrze: 12-calowy cyfrowy zestaw zegarów i wskaźników oraz 12-calowy ekran dotykowy wbudowany w środkową konsolę;
 • Na zewnątrz: Mega Power Frunk zapewniający zamykaną przestrzeń ładunkową, w którym znajduje się też łatwy dostęp do źródeł zasilania;
 • Zakres możliwości i wydajność: 452 KM mocy maksymalnej i 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Także 3 500 kg zdolności holowniczej i 1 000 kg maksymalnej ładowności w wersji ze standardowym akumulatorem. Przyspieszenie od 0 do 96 km/h poniżej czterech sekund, 580 KM mocy maksymalnej, 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego. 4 500 kg zdolności holowniczej w wersji z akumulatorem o zwiększonym zasięgu.
 • Technologie: Intelligent Range, która optymalizuje trasy podczas podróży. SYNC 4, bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up. Ford Co-Pilot360 z systemem automatycznego hamowania awaryjnego, informacją o ruchu poprzecznym i monitorowaniem martwego pola (BLIS).
Policyjny elektryczny Ford F-150 Lightning Pro SSV
Amerykańscy klienci działu Ford Pro SSV mają do dyspozycji:
 • Ford E-Telematics – oprogramowanie dostarcza dane ze skomunikowanych pojazdów Forda. W celu zapewnienia rozwiązań związanych z obniżeniem kosztów eksploatacji, efektywniejszym wykorzystaniem floty , zaplanowaniem niezbędnych usług serwisowych i wielu innych;
 • Zlokalizowana na terenie USA sieć ponad 650 certyfikowanych centrów pojazdów użytkowych dedykowanych elektrycznym pojazdom dostawczym Forda. Oferuje sprzedaż, serwis, finansowanie oraz rozwiązania w zakresie ładowania. W tym także 2 300 wyspecjalizowanych w obsłudze BEV (Battery Electric Vehicle) autoryzowanych dilerów Forda;
 • Usługi doradcze związane z instalacją i eksploatacją ładowarek, zarządzaniem danymi oraz usługami cyfrowymi;
 • Finansowe ramię Ford Pro – FinSimple – oferuje samorządom proste i elastyczne formy finansowania. Obejmują zakup pojazdów elektrycznych, stacji ładowania wraz z ich montażem oraz dostęp do sprzętu i oprogramowania. Wszystko by ułatwić gminom przejście na floty elektryczne;
 • Ford Pro Zabudowy – zestawienie najnowszych informacji na temat specjalistycznych zabudów oraz akcesoriów dostępnych już po zakupie pojazdu.

Więcej szczegółowych danych dotyczących pierwszego w USA całkowicie elektrycznego pick-upa przeznaczonego dla policji można znaleźć na stronie: www.ford.com/police-vehicles/ssv/.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *