MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Nissan X-Trail

Nissan pokazał czwartą generację modelu X-Trail. Dotychczas na całym świecie sprzedano prawie 7 milionów sztuk Nissana X‑Trail, który stał się jednym z najpopularniejszych rodzinnych samochodów świata. Nowy X-Trail będzie dostępny w wersji 5-oraz 7-miejscowej. Czwarta generacja kultowego modelu już wkrótce pojawi się na polskich drogach, a dealerzy już od dziś będą przyjmować zamówienia.

e-POWER

Nowy X-Trail, dostępny będzie w cenie od 181 500 zł. Sercem nowego SUV-a jest pionierski układ e-POWER Nissana. Koła napędzane są w nim wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia jest więc natychmiastowa, liniowa i płynna. Energia na potrzeby silnika elektrycznego wytwarzana jest w układzie napędzanym przez zaawansowany turbodoładowany silnik benzynowy o zmiennym stopniu sprężania cicho pracujący w tle. Jednostka ta ładuje akumulator, który następnie dostarcza mocy silnikowi elektrycznemu za pomocą falownika. Pewną jazdę w każdych warunkach zapewnia e-4ORCE. To napęd na cztery koła z dwoma silnikami elektrycznymi, stworzony specjalnie na potrzeby zelektryfikowanych pojazdów Nissana.

7 miejsc

Wygoda i komfort są kwestiami priorytetowymi w nowym Nissanie X-Trail. Trzeci rząd siedzeń składa się z indywidualnie składanych foteli, które można schować w podłodze bagażnika. Samochód mieści więc siedmiu pasażerów. Dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń możliwy jest dzięki przesuwnemu drugiemu rzędowi i tylnym drzwiom, które otwierają się pod kątem niemal 90°. W kabinie znaleźć można cały szereg schowków, oddzielne sterowanie wentylacją z tyłu, a także gniazda ładowania USB typu A oraz C z przodu i tyłu.

Technologie i bezpieczeństwo

Nowy X-Trail został również wyposażony w kompleksowy zestaw intuicyjnych technologii ułatwiających życie kierowcy i pasażerów. Wśród nich jest system wspomagania prowadzenia ProPILOT Assist z Navi-Link. Zwiększa on pewność za kierownicą, czy systemy bezpieczeństwa czynnego wysyłające ostrzeżenia i interweniujące w razie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kluczową funkcją poprawiającą bezpieczeństwo jest zastosowanie wyświetlacza head-up. Pokazuje on najważniejsze informacje na linii wzroku kierowcy: wskazówki nawigacji, informacje z systemów wspomagania czy aktualne limity prędkości.

Aby poprawić komfort, nowy X-Trail oferuje zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy z szerokim zestawem zintegrowanych funkcji, między innymi łatwym i bezproblemowym podłączaniem smartfonów. Wyposażono go także w NissanConnect Services – specjalną aplikacją służącą do komunikowania się z samochodem i monitorowania jego funkcji.

Wersje Nissana X-Trail dostępne w Polsce

Nowy Nissan X-Trail dostępny będzie w dwóch wersjach wyposażenia. Już w podstawowej odmianie N-Connecta samochód oferuje też bogate wyposażenie, w którego skład wchodzą m.in. 18’’ felgi ze stopu metali lekkich, światła przednie FULL LED z czujnikiem zmierzchu, system multimedialny NissanConnect z 12,3-calowym ekranem dotykowym czy trójstrefowa klimatyzacja automatyczna.

Tekna wzbogaca samochód m.in. o system audio BOSE, system wspomagania prowadzenia ProPILOT Assist, wyświetlacz head-up o przekątnej 10,8” oraz także elektryczne i bezdotykowe sterowanie pokrywą bagażnika.

Samochód w wersji N-Connecta z benzynowym silnikiem 1.5 VC-T o mocy 163 KM, napędem na przednią oś i automatyczną przekładnią Xtronic w wersji 5-osobowej dostępny będzie w cenie już od 181 500 zł. Cena tego modelu w odmianie 7-osobowej zaczyna się od 185 500 zł. X-Trail z tym samym napędem, ale w wersji wyposażenia Tekna, kosztował będzie od 199 850 zł za odmianę 5-osobową i od 203 850 zł za wersją 7-osobową.

Ceny pojazdu z innowacyjnym napędem e-POWER w wersji 2WD 204 KM zaczynają się od 196 200 zł za wersję N-Connecta. 214 550 zł trzeba zapłacić za wersję Tekna w odmianie 5‑osobowej.

e-POWER i e-4ORCE

Najmocniejsza wersja nowego Nissana X-Trail z układem e-POWER 213 KM i napędem na cztery koła e-4ORCE kosztować będzie od 206 200 zł za wersję N-Connecta. 224 550 zł kosztuje odmiana Tekna w wersji 5-osobowej. W odmianie 7-osobowej będzie kosztować od 210 200 zł za wersję N-Connecta i od 228 550 zł za Tekna.

Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że ten kultowy samochód – synonim rodzinnych przygód – wkrótce dołączy do gamy Nissana. Klienci pokochają unikatową kombinację zelektryfikowanych osiągów, pewności prowadzenia, solidności i praktyczności. Jak przystało na Nissana, nowy model będzie oferował też wyjątkowe korzyści dla klientów. Nie możemy się już doczekać, kiedy nowy X‑Trail trafi do naszych salonów”.

Klienci z Polski mogą od dziś wejść na stronę Nissana, poznać różne wersje nowego modelu X-Trail. Mogą też zamówić samochód w ramach przedsprzedaży. Dostawy w Polsce rozpoczną się w grudniu.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *