MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

DS 3 po liftingu

Najmniejszy model luksusowej submarki Citroena, czyli DS 3, poddano liftingowi. Samochód stracił przydomek „Crossback”, zyskał za to nowy napęd elektryczny o zwiększonym zasięgu. Wprowadzono też zmiany stylistyczne.

DS 3 po liftingu
Stylistyka

Typowa dla pozostałych modeli z gamy DS Automobiles stylistyka jest widoczna w nowym wlocie powietrza. Jest szerszy i zależnie od wersji ozdobiony czarnymi błyszczącymi lub chromowanymi elementami. Charakterystyczne dla marki DS WINGS zmodyfikowano i łączą linię wlotu powietrza z linią reflektorów. Na tylnej klapie umieszczono monogram DS AUTOMOBILES wykonany w nowej technologii. Litery z nierdzewnej, polerowanej stali wycięto i pojedynczo wtłoczono w pokrywę.

DS 3 po liftingu
Zmiany

Nowy DS 3 E-TENSE otrzymał całkowicie nowy układ napędu elektrycznego (montowanego w Trémery-Metz), przekładnię (produkowaną w Valenciennes) oraz nowy akumulator (montowany w Poissy), by uzyskać większą moc i zasięg. Dostarcza on moc 115 kW (156 KM) i osiąga moment obrotowy 260 Nm przy napięciu 400 Volt. Nowy akumulator o pojemności 54 kWh (i pojemności użytecznej 50,8 kWh) posiada układ regulacji termicznej poprzez obieg cieczy z pompą ciepła. Pozwala on na szybkie ładowanie, zwiększa zasięg samochodu i trwałość urządzenia. W standardowym wyposażeniu pokładowa ładowarka odbiera moc 100 kW prądu stałego (ładowanie od 0 do 80% w czasie 25 minut) i 11 kW prądu zmiennego (ładowanie od 0 do 100% w czasie 5 godzin).

DS 3 po liftingu

Nowy DS 3 jest również oferowany z dwoma rodzajami silnika benzynowego. Z PureTech 100 z 6-biegową skrzynią mechaniczną oraz PureTech 130 z 8-biegową skrzynią automatyczną. W katalogu znalazł się także silnik wysokoprężny BlueHDi 130 współpracujący z 8-biegową skrzynią automatyczną. W tych trzech konfiguracjach, silniki spełniają oczywiście najnowsze normy czystości spalin.

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *