MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Legendy F1 i Lotus Evija Fittipaldi

Elektryczny Lotus Evija został poddany testom przez dwóch legendarnych kierowców Formuły 1. Emerson Fittipaldi, który dokładnie 50 lat temu zdobył mistrzostwo świata w samochodzie Lotus 72, jeździł specjalną wersją modelu Evija, nazwaną na jego cześć. Po kilku okrążeniach toru testowego w swoim dawnym samochodzie wyścigowym, brazylijski kierowca przesiadł się do nowego samochodu, pomalowanego również w słynne czarno-złote barwy Lotusa. Wewnątrz tego wyjątkowego auta znajdują się detale wykonane z części pochodzących z oryginalnego Lotusa 72. Na na desce rozdzielczej także ręcznie wyszyto autograf Emersona Fittipaldi. Z kolei wykonany z włókna węglowego dach zdobi ręcznie wykonana sylwetka Lotusa 72.

Emerson Fittipaldi i Lotus Evija Fittipaldi oraz historyczny Lotus 72
Emerson Fittipaldi i Lotus Evija Fittipaldi oraz historyczny Lotus 72

Kilka dni wcześniej Lotusem Evija jeździł także jeden z nabywców – mistrz świata F1 z 2009 roku Jenson Button. „To jest statek kosmiczny, brzmi jak odrzutowiec” – skomentował. Istotnie, osiągi elektrycznego Lotusa Evija powalają – 2000 KM i 1700 Nm pozwalają osiągnąć 100 km/h w niecałe 3 sekundy. Przyszpieszenie do 300 km/h zajmuje zaś niecałe 9 sekund.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *