MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Subaru Rex – najmniejszy crossover marki

Często narzekamy, że taki czy inny samochód nie będzie dostępny w Europie. W przypadku nowego modelu Subaru, czyli niewielkiego, czterometrowego crossovera Rex, nie tylko nie narzekamy, ale nawet jesteśmy zadowoleni. I tak nikt by tego nie kupił.

Subaru REX
Subaru REX

Właściwie to nawet nie jest Subaru, tylko Daihatsu Rocky i Toyota Raize ze zmienionymi znaczkami. Tan samochodzik ma długość 3,99 m i cztery miejsca. To także pierwsze Subaru od wielu lat pozbawione „znaku firmowego” marki, czyli napędu na cztery koła. Samochód dostępny jest tylko z napędem na przód, oraz z trzycylindrowym, wolnossącym silnikiem 1,2 litra. Osiąga on oszałamiającą moc 86 koni i daje całe 113 Nm momentu obrotowego. Do tego skrzynia CVT. Jeździć zatem nie będzie, ma być za to ponoć oszczędny. Jego „krewni” z Toyoty i Daihatsu mogą nawet mieć napęd hybrydowy na wszystkie koła, mechaniczną skrzynię biegów i silniki turbo. Za to Subaru Rex ma być tani – cena w Japonii będzie wynosić w przeliczeniu około 11 tysięcy dolarów.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *