MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota bZ Compact SUV Concept

Toyota bZ Compact SUV Concept to zapowiedź kolejnego elektrycznego modelu spod znaku bZ (beyond Zero). Model ten właśnie debiutuje na targach Los Angeles Auto Show 2022. Prototyp pokazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijać linia samochodów z bezemisyjnym napędem elektrycznym zaprojektowanych na platformie eTNGA.

Toyota bZ Compact SUV Concept
Toyota bZ Compact SUV Concept

Model bZ Compact SUV Concept zaprojektowano według koncepcji stylistycznej „clean/vital”. Zakłada ona połączenie minimalistycznej formy, odpowiedniej dla auta elektrycznego, z energicznością, jaką daje odważne spojrzenie w przyszłość. Nowy koncept nie tylko nie emituje żadnych spalin ani CO2, ale wykonano go z przyjaznych dla środowiska, zrównoważonych materiałów. Atuty te łączy ze stylowym wyglądem, dynamicznym napędem i bogatym wyposażeniem w najnowocześniejsze technologie.

Toyota bZ Compact SUV Concept

Futurystyczny design nowego konceptu to efekt połączenia aerodynamicznego nadwozia, nisko poprowadzonej linii dachu i bardzo krótkich zwisów. Dzięki temu auto wygląda na zwarte i zrywne. Projekt wnętrza jest równie nowoczesny, a jego unikalny charakter podkreśla wykończenie w jakości premium. Projektanci sięgnęli po wiele rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Fotele i tapicerka wykonano z materiałów pochodzenia roślinnego oraz z recyclingu. Wybór ten jest zgodny z koncepcją Beyond Zero (więcej niż bezemisyjność).

Toyota bZ Compact SUV Concept

Samochód komunikuje się z pasażerami w kabinie za pośrednictwem osobistego asystenta. Jedną z jego funkcji są sygnały dźwiękowe i wizualne wyświetlane we wnętrzu w reakcji na polecenia kierowcy oraz osób podróżujących z przodu i z tyłu.

Toyota bZ Compact SUV Concept

Beyond Zero to koncepcja Toyoty, zgodnie z którą firma zamierza osiągnąć dla ochrony środowiska więcej niż samą tylko neutralność klimatyczną. Wizja Beyond Zero zakłada, że aby wyeliminować emisję CO2 z motoryzacji, konieczna jest szeroka gama przystępnych i praktycznych pojazdów wyposażonych w różne zaawansowane technologie napędowe. Zarówno bezemisyjne napędy elektryczne i wodorowe, jak i oparte na alternatywnych paliwach o zerowym bilansie emisji gazów cieplarnianych. Zróżnicowana oferta zelektryfikowanych samochodów, do której należą auta z linii bZ, pomoże Toyocie w osiągnięciu celu globalnej neutralności węglowej do 2050 roku.

Więcej informacji na temat nowego koncepcyjnego modelu bZ Compact SUV Toyota udostępni w grudniu 2022 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *