MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Ford Ranger w najbogatszej wersji Platinum

Nowy Ford Ranger Platinum dołącza do gamy nowej generacji najlepiej sprzedającego się pickupa w Europie i staje na szczycie gamy samochodów terenowych marki. Ekskluzywne detale zewnętrzne podkreślają charakterystyczny wygląd Rangera, zapraszającego do nowoczesnej kabiny ze skórzaną tapicerką.

Ford Ranger Platinum

Potężny 3-litrowy turbodiesel V6 o mocy 240 KM i układ napędowy opracowany specjalnie pod kątem wyrafinowanej jazdy składają się na płynne, swobodnie uzyskiwane osiągi, a wyjątkowo wysoki moment obrotowy pozwala na pewniejsze przewożenie ładunków i holowanie przyczepy o masie do 3500 kg. Europejski system zamówień na nowego Rangera Platinum zostanie niebawem otwarty. Produkcja tego samochodu ma się rozpocząć w marcu 2023 roku, a pierwsze dostawy do klientów zaplanowane na lato.

Ford Ranger Platinum
Najbardziej luksusowy Ranger stworzony przez Ford Pro

Ford Ranger Platinum jest dostępny wyłącznie w konfiguracji pięciomiejscowej z podwójną kabiną. Napędza go 3-litrowy turbodiesel V6 Forda, występujący również w luksusowych SUV-ach i pickupie F-150 w Ameryce Północnej. Wytwarza on moc 240 KM i moment obrotowy 600 Nm. Moc przekazywana jest przez nowy, elektronicznie sterowany system stałego napędu na wszystkie koła. Połączono go z 10‑biegową automatyczną skrzynią biegów Forda z adaptacyjnym programem doboru przełożeń. Jej mocowania przeprojektowano w celu zmniejszenia hałasu i drgań.

Ford Ranger Platinum

W rezultacie uzyskano dynamikę, wyrafinowaną pracę napędu i osiągi podnoszące pewność kierowcy, niezależnie od warunków jazdy. Uzyskano także wysoką dopuszczalną masę holowanej przyczepy, wynoszącą 3500 kg. Mimo luksusu samochód oferuje również te same znakomite możliwości przewozu ładunków, co wszystkie wersje Rangera. W tym także ma ładowność przekraczającą jedną tonę.

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny Rangera Platinum opiera się na muskularnej i funkcjonalnej stylistyce rodziny pickupów Ranger, ale dodaje jej więcej wyrafinowania. Nowy model plasuje się powyżej bogato wyposażonej wersji Wildtrak, która stanowiła 60 procent sprzedaży poprzedniego modelu Rangera w Europie.

Ford Ranger Platinum

Unikatowy przedni wlot powietrza i nowe chromowane wykończenie elementów zewnętrznych Rangera Platinum robią wrażenie przy pierwszym spojrzeniu na jego nadwozie. Mocnym akcentem są też nowe 20-calowe, obrabiane mechanicznie obręcze kół z detalami o wysokim połysku w kolorze hebanu. Kolejne elementy wyposażenia premium, to miękkie zamykanie klapy skrzyni ładunkowej, przyciemniane szyby zapewniające prywatność i charakterystyczne światła do jazdy dziennej w matrycowych reflektorach LED. Standardowe relingi dachowe dodają samochodowi wyrazistości i praktyczności.

Ford Ranger Platinum

W swoim wnętrzu Ranger Platinum łączy luksus kabiny wykończonej skórą z inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i zaawansowanymi systemami ułatwiającymi życie. Kierowca i pasażer z przodu mają do dyspozycji fotele z perforowanej, pikowanej skóry premium ze stylowymi kontrastowymi przeszyciami. Posiadają one 10-kierunkową elektryczną regulacją oraz ogrzewanie i chłodzenie. Naturalna, faktura ciemnego, niepowlekanego drewna klonowego stanowi uzupełnienie bogatego wzornictwa, a wysublimowane oświetlenie wpływa na relaksujący klimat w kabinie.

Ford Ranger Platinum

Zaawansowany technicznie kokpit charakteryzują dwa 12-calowe ekrany. W pełni cyfrowy zestaw wskaźników zastępuje tradycyjne zegary znajdujące się wcześniej przed kierowcą. Obok niego umieszczono pionowy ekran dotykowy, sterujący systemem informacji i rozrywki Ford SYNC 4A. Ford Ranger Platinum posiada w wyposażeniu standardowym ośmiogłośnikowy system audio B&O oraz indukcyjne ładowanie urządzeń mobilnych. Potężne możliwości zapewnia standardowy modem FordPass Connect. Dzięki aktualizacjom Ford Power-Up umożliwi w przyszłości bezprzewodowe podnoszenie wersji oprogramowania wielu modułów. Z czasem będą one ulepszać eksploatowany już samochód.

Ford Ranger Platinum

Oprócz wszechstronnych zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, znanych z Rangera Wildtrak, seria Platinum dysponuje także aktywnym asystentem parkowania z funkcją wyjazdu z miejsca parkingowego, systemem informacji o obiektach w martwym polu lusterek z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym i funkcjami wspomagania holowania przyczepy. Ma także system ostrzegania i zapobiegania opuszczeniu pasa ruchu oraz systemem kamer 360 stopni. Wszystkie te funkcje wariant Platinum oferuje jako wyposażenie standardowe.

Ford Ranger Platinum
Najbogatsza w historii gama pickupów Ranger

Wersja Platinum wieńczy najbogatszą w historii gamę wariantów pickupów Ranger dostępnych w ofercie Ford Pro. Oprócz modeli nowej generacji, jak Raptor, Wildtrak i Limited, które już niebawem pojawią się w sprzedaży, europejscy klienci mogą również wybierać wytrzymałe Rangery XL i XLT. Charakteryzują się one starannie dobranym wyposażeniem, dostosowanym do potrzeb użytkowników komercyjnych, firm budowlanych, służb leśnych, czy też służb ratowniczych.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *