MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota C-HR Prologue – zapowiedź następcy C-HR

Toyota C-HR od samego początku słynie ze swojego przełomowego designu i wyjątkowej tożsamości. Teraz Toyota jest gotowa podzielić się wizją tego, w jaki sposób zamierza podnieść poprzeczkę, wprowadzając do kultowego crossovera jeszcze więcej emocji i odważnej stylistyki.

Koncepcyjny model Toyota C-HR Prologue, który debiutuje w Brukseli, to zapowiedź auta o jeszcze bardziej bezkompromisowej stylistyce i z nową gamą zelektryfikowanych napędów. Ogromna popularność kompaktowego crossovera i emocje, jakie do dziś budzi jego design sprawiły, że zespół projektantów ze studia ED2 musiał się zmierzyć z ambitnym zadaniem – prześcignąć własne osiągnięcie sprzed 6 lat.

Toyota C-HR Prologue

W październiku 2014 roku podczas Paris Motor Show Toyota po raz pierwszy zasygnalizowała, że opracowuje nowy samochód segmentu C. Marka zaprezentowała Toyotę C-HR Concept, kompaktowego crossovera o dynamicznej sylwetce i nowatorskiej stylistyce. Zachwyciła ona publiczność i komentatorów na całym świecie. Dwa lata później koncepcja stała się rzeczywistością. Toyota C-HR weszła na rynek jako idealne auto dla ludzi, którzy nie idą na kompromisy i nie boją się wyróżniać.

Toyota C-HR Prologue
Europejskie korzenie Toyoty C-HR

Projekt nowej koncepcyjnej Toyoty C-HR Prologue stworzył zespół European Design Development (ED2). Zaprojektował on także aktualny model crossovera, dostępny w salonach. Styliści i inżynierowie Toyoty stanęli przed ogromnym wyzwaniem: jak wynieść na jeszcze wyższy poziom atuty Toyoty C-HR. Jak na nowo zadziwić i zachwycić tych, którzy już znają i kochają crossovera Toyoty za śmiałość, prowokacyjność i lekki styl? Odpowiedzią jest Toyota C-HR Prologue. Nowy model udowadnia, że dzięki odważnym pomysłom kultowy samochód może zachwycać jeszcze bardziej.

 „Musieliśmy pracować z ogromnym rozmachem, sięgać dalej niż kiedykolwiek. Z ogromną niecierpliwością czekamy na premierę nowej Toyoty C-HR” – powiedział Lance Scott, Dyrektor ds. Projektowania Toyota European Design Development (ED2).

Toyota C-HR Prologue
Pewność siebie i zdecydowany charakter

Toyota C-HR Prologue to pierwsza – ale bardzo realna – wizja samochodu, który wkrótce będzie przyciągał wzrok na drogach całej Europy. Zaprezentowany model jest znacznie bardziej zaawansowany niż zwykłe auto koncepcyjne. Dlatego też, już na tym etapie widać wyraźnie, że nowy projekt ma wciąż ten sam unikalny charakter, który zapewnił Toyocie C-HR sukces. W nowej odsłonie stylowy crossover będzie zwracał uwagę jeszcze bardziej niż dotąd.

Toyota C-HR Prologue
Bezkompromisowy styl staje się bardziej wyrafinowany

Wystarczy jedno spojrzenie, by zauważyć, że Toyota C-HR Prologue pozostała wierna swojemu DNA. Jej stylistyka jest nadal odważna i bezkompromisowa, a jednocześnie bardziej wyrafinowana. Koncepcja auta opiera się na kontrastach cech rzadko łączonych w jednym samochodzie. Większe koła i krótsze zwisy sprawiają, że bez względu na kąt patrzenia sylwetka świetnie się prezentuje. Auto wygląda bardziej sportowo, a jednocześnie kabina stała się bardziej przestronna i praktyczna.

Nadwozie auta sprawia wrażenie, jakby cały czas było w ruchu dzięki połączeniu dwóch przeciwstawnych wartości – płynności i ostrego wyrazu. Powierzchnie karoserii wydają się zmieniać kształty. Auto zyskało bardziej wyrafinowany charakter dzięki uproszczeniu głównych linii projektu nadwozia.

Toyota C-HR Prologue

Stylistyka przodu jest zdefiniowana przez trójwymiarową strukturę i nachodzące na siebie kształty. Jej charakter podkreślają też nowoczesne linie wąskich świateł i zwężający się kształt grilla. Ten sam motyw dwóch nachodzących na siebie kształtów przewija się przez całe nadwozie. Jego linie przywodzą na myśl obracający się oszlifowany diament.

Trzykolorowa kompozycja nadwozia

Stylistyka Toyoty C-HR Prologue została podkreślona też zupełnie nową kompozycją trzech różnych kolorów karoserii. Z lakierem Metal Silver i Recycled Carbon Black kontrastuje akcent w kolorze Sulphur.

Toyota C-HR Prologue
Dwa zelektryfikowane napędy

Toyota C-HR Prologue wpisuje się w strategię marki, by w drodze do neutralności klimatycznej udostępniać szeroką gamę zelektryfikowanych samochodów opartą na różnych technologiach napędowych. Nowy model reprezentujący największy i najbardziej konkurencyjny w Europie segment C-SUV otrzymuje wydajny napęd hybrydowy oraz nowy układ Dual DNA Plug in Hybrid. Wzmocni on ofertę niskoemisyjnych samochodów Toyoty. Baterie do modelu plug-in hybrid są montowane w europejskich zakładach Toyoty.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *