MotoryzacjaNajważniejszeSport

Puchar Porsche Supercup razem z F1 do 2030 r.

Porsche i Formuła 1 przedłużyły współpracę o kolejne osiem lat – dłużej niż kiedykolwiek w ramach jednego kontraktu. Oznacza to, że puchar Porsche Mobil 1 Supercup 2023 będzie obecny w kalendarzu Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA jako seria wspierająca przez prawie cztery dekady. W 2023 r. wyścigi Supercup odbędą się przy okazji ośmiu europejskich wyścigów Formuły 1. Trzydziesty pierwszy sezon Supercup wystartuje w maju, od wyścigu wspierającego Grand Prix Emilii-Romanii. Finał odbędzie się we wrześniu, podczas Grand Prix Włoch. W przyszłości Porsche Mobil 1 Supercup pozostanie serią wspierającą Mistrzostwa Świata F1 FIA, tak samo jak w minionych sezonach od 1993 r. Obaj partnerzy przedłużyli bowiem umowę na osiem lat, do 2030 r.

W sezonie 2023 puchar Porsche z udziałem 911 GT3 Cup o mocy 510 KM będzie częścią ośmiu europejskich Grand Prix. W kalendarzu 2023 znalazły się: Imola (Włochy), Monte Carlo (Monako), Spielberg (Austria), Silverstone (Wielka Brytania), Budapeszt (Węgry), Spa-Francorchamps (Belgia), Zandvoort (Holandia) oraz Monza (Włochy). Ponadto miejsce w programie wsparcia Formuły 1 do 2030 r. zachowują Porsche Carrera Cup Asia i Porsche Carrera Cup Japan. Będą one organizowane w Chinach i Singapurze lub Japonii.

Porsche 911 GT3 Cup, Bastian Buus (DK), BWT Lechner Racing (#7), Harry King (UK), BWT Lechner Racing (#6), Porsche Mobil 1 Supercup 2022, Spa-Francorchamps (B)
Formuła 1 i Porsche Supercup razem od 1993 roku

Porsche Supercup jest stałym elementem wybranych weekendów F1 od 1993 r. I to się nie zmieni: obie strony uzgodniły przedłużenie umowy o kolejne osiem lat. Podkreśla to zatem ogromne zaufanie, jakim Formuła 1 obdarza naszą koncepcję oraz nasz zespół. Zarówno dzisiaj, jak i przez ostatnie 30 lat” – skomentował Thomas Laudenbach, wiceprezes ds. Porsche Motorsport.

Formuła 1 to idealna platforma, by kierowcy i ekipy biorące udział w Porsche Mobil 1 Supercup mogły demonstrować swoje umiejętności na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Spotykają się tu najlepsi zawodnicy z krajowych pucharów markowych Porsche. Jestem również dumny z faktu, że w przyszłości – w ramach programu wsparcia kilku imprez Formuły 1 poza Europą – kontynuowane będą odpowiednie krajowe puchary Porsche Carrera Cup. Utrzymamy też naszą obecność w Ameryce Północnej, a nawet rozszerzymy nasze zaangażowanie” – dodał Michael Dreiser, dyrektor sprzedaży Porsche Motorsport.

Porsche 911 GT3 Cup, Harry King (UK), BWT Lechner Racing (#6), Porsche Mobil 1 Supercup 2022, Spielberg (A)

Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Formuły 1, powiedział: „Już od 30 lat Porsche jest ważną częścią weekendów Formuły 1. Nie mogę doczekać się więc kontynuacji tej wieloletniej współpracy. Zapewnia ona naszym fanom coś wyjątkowego w całym europejskim sezonie i nie tylko. To także kolejne symbole naszego wzrostu i wpływu Formuły 1 jako platformy. Fakt, że główne marki chcą nadal wzmacniać nasze wspólne relacje oraz potencjał, jaki oferujemy wszystkim partnerom”.

28 zawodników w przyszłym sezonie

Porsche Mobil 1 Supercup 2023 oferuje zarejestrowanym kierowcom 28 stałych miejsc. W zależności od możliwości torów wyścigowych istnieje również możliwość dopisania dodatkowych, gościnnych zawodników. W minionym sezonie licznym kibicom zgromadzonym na trybunach emocjonującą rywalizację zapewniały 32 egzemplarze Porsche 911.

Porsche 911 GT3 Cup, Larry ten Voorde (NL), Team GP Elite (#25)1, Porsche Mobil 1 Supercup 2022, Monte Carlo (MC)
Kalendarz Porsche Mobil 1 Supercup 2023*

19-21 maja: Imola (Włochy)
25-28 maja: Monte Carlo (Monako)
30 czerwca-2 lipca: Spielberg (Austria)
7-9 lipca: Silverstone (Wielka Brytania)
21-23 lipca: Budapeszt (Węgry)
28-30 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia)
25-27 sierpnia: Zandvoort (Holandia)
1-3 września: Monza (Włochy)

* może podlegać zmianom

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *