MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Peugeot Inception Concept – nowa era marki?

Wizją przyszłych elektrycznych modeli marki ma być koncepcyjny model Peugeot Inception Concept. To nie tylko wskazanie kierunku, w którym mają podążać samochody francuskiej marki, ale też studium mocno futurystycznych rozwiązań. Tutaj, oczywiście, projektanci mogli puścić wodze fantazji i wyraźnie widać, że to zrobili.

Peugeot Inception Concept
Nowa platforma STLA i 800 km zasięgu

Peugeot Inception Concept powstał na nowej platformie STLA, na której koncern zamierza budować wszystkie nowe modele elektryczne. Samochód ma pokonywać 800 km na jednym ładowaniu baterii, która ma pojemność 100kWh. Instalacja 800V pozwala odzyskać zasięg 150 km w ciągu pięciu minut, nie podano jednak, jakiej mocy musiałaby być ładowarka. Dwa silniki elektryczne mają generować moc 680KM, zapewniając przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu trzech sekund.

Peugeot Inception Concept
Wnętrze

Jednak najciekawsze rozwiązania umieszczono wewnątrz. Samochód pozbawiono kierownicy, zastępując ją systemem nazwanym Hypersquare. To urządzenie pozwalające, zdaniem projektantów Peugeota, na używanie jedynie końców palców. Technologia steer-by-wire ma sprawić, że prowadzenie będzie bardziej instynktowne i proste. Podobnego rozwiązania, oczywiście mechanicznego, próbował już w latach 50-tych użyć Ford i szybciutko zrezygnował. Zresztą koncepcyjny Peugeot ma mieć 4 poziom autonomii, a więc w pewnych sytuacjach urządzenie Hypersquare i tak będzie się po prostu chować.

Peugeot Inception Concept

Cała reszta to oczywiście zajmujące większość przodu ekrany. Co jeszcze ciekawsze, część elementów konstrukcyjnych ze stali nie będzie w kabinie osłonięta. Wyglądać może to ładnie, ale bezpieczne na pewno nie będzie.

Nawet zakładając, że to tylko ucieleśnienie pewnej wizji, nie możemy się zdecydować, czy takiej właśnie przyszłości chcemy.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *