MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Pięciodrzwiowy Suzuki Jimny

Spółka zależna Suzuki Motor Corporation w Indiach, Maruti Suzuki India Limited, zaprezentowała całkowicie nowy, pięciodrzwiowy model Jimny. Premiera odbywa się właśnie na targach Auto Expo 2023, na przedmieściach Delhi w Indiach. Indyjskie Maruti Suzuki rozpocznie sprzedaż zupełnie nowego 5-drzwiowego Jimny od maja 2023 roku. 5-drzwiowy Jimny ma być także eksportowany na inne rynki, w tym do Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Pięciodrzwiowy Suzuki Jimny

Pięciodrzwiowego Suzuki Jimny napędza silnik K15B, współpracujący z 4-biegową automatyczną przekładnią hydrokinetyczną lub 5-biegową manualną skrzynią biegów. Silnik ten, podobnie jak w wersji trzydrzwiowej, wytwarza 105 KM i 134 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd zostanie w przyszłości wyposażony także w technologię miękkiej hybrydy Maruti.

Pięciodrzwiowy Suzuki Jimny

Wnętrze pięciodrzwiowego Suzuki Jimny jest również identyczne z modelem 3-drzwiowym. Deska rozdzielcza będzie dostępna wyłącznie w czarnym kolorze, z wysoko zamontowanym 9,0-calowym ekranem dotykowym. Unowocześniono w nim jednak multimedia. Niektóre elementy, takie jak kierownica i okrągłe pokrętła sterowania są wspólne z innymi modelami Maruti, takimi jak Swift. Samochód wyposażono także w uchwyt na desce rozdzielczej dla pasażera i sztucznie odsłonięte śruby, dodające surowego wyglądu.

Pięciodrzwiowy Suzuki Jimny

Produkcja i sprzedaż czwartej generacji Suzuki Jimny rozpoczęła się w Japonii w 2018 roku, a następnie eksportowano go do obszarów obejmujących Europę i Oceanię. Dobrze przyjęto go na całym świecie. W listopadzie 2020 roku w Indiach rozpoczęła się produkcja trzydrzwiowego Suzuki Jimny wyłącznie na eksport do obszarów obejmujących Amerykę Łacińską i Afrykę.

Jimny czwartej generacji w wersji pięciodrzwiowej zostanie wprowadzony do sprzedaży w Indiach jako całkowicie nowy Jimny. Pięciodrzwiowy Suzuki Jimny zapewni osiągi i właściwości terenowe praktycznie identyczne, jak model trzydrzwiowy.

Dane techniczne (specyfikacja indyjska)
  • Długość całkowita: 3985 mm
  • szerokość: 1645 mm
  • wysokość: 1720 mm
  • Rozstaw osi: 2590 mm
  • Silnik: benzyna 1,5 l o mocy 105 KM i 134 Nm momentu obrotowego
  • Skrzynia biegów: 5-biegowa manualna lub 4-biegowa automatyczna

Redakcja Overdrive (PB)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *