MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen Touareg – zapowiedź nowego modelu

W tym roku Volkswagen wprowadzi na rynek zmodernizowaną odmianę modelu Touareg – swojego SUV-a klasy premium. Auto zostanie kompleksowo zaktualizowane, zarówno technicznie, jak i wizualnie. Zmienione będą przednia i tylna część nadwozia, a także podwozie, czego efektem będzie wyjątkowe połączenie komfortu i wydajności. Jeszcze przed światową premierą Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje zakamuflowany egzemplarz swojego flagowego modelu.

Volkswagen Touareg - zapowiedź nowego modelu
Testy w Laponii

Zakamuflowany Volkswagen Touareg pokonuje ostatnie kilometry testowe w szwedzkiej Laponii. Choć spora część modyfikacji jest jeszcze ukryta pod kamuflażem z kodem QR, to zdjęcia zamaskowanego prototypu pozwalają zobaczyć niektóre szczegóły zmian. Z przodu można dostrzec nowo opracowane matrycowe reflektory IQ.LIGHT HD oraz zintegrowane między nimi elementy nowej listwy świetlnej LED. A to oczywiście tylko część zmian.

Volkswagen Touareg - zapowiedź nowego modelu
Matrycowe reflektory IQ.LIGHT HD

HD to skrót od High Definition, czyli bardzo wysoka rozdzielczość. Chodzi o mnóstwo małych, ale niezwykle jasnych punktów świetlnych – za oświetlenie drogi odpowiada łącznie niemal 40 000 mikro diod. Są one w stanie niemalże zmienić noc w dzień i zapewniają też znacznie lepsze oświetlenie drogi – bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z przeciwka pojazdów. 19 200 miniaturowych LED rozmieszczono w każdym z reflektorów, co łącznie daje 38 400 diod. System matrycowy emituje interaktywny „dywan” światła na pas, którym samochodów się porusza. To tak zwane „światło pasa ruchu”, które zwiększa komfort jazdy nocą i ułatwia przejazd np. przez zwężone z powodu prac drogowych odcinki autostrad, ponieważ dywan światła optymalnie oświetla pas ruchu przed samochodem.

Volkswagen Touareg - zapowiedź nowego modelu
Podświetlane logo VW z tyłu.

Jako pierwszy model Volkswagena w Europie, nowy Touareg ma z tyłu podświetlane logo. Od stycznia 2023 roku przepisy dopuszczają naszym kontynencie podświetlone na czerwono logo producenta. Wcześniej świecące logo marki na pokrywie bagażnika było dozwolone tylko na takich rynkach jak Chiny czy USA.

Volkswagen Touareg - zapowiedź nowego modelu
Podwozie nowej generacji.

Volkswagen jeszcze bardziej dopracował podwozie napędzanego na wszystkie koła Touarega. Między innymi zastosowano teraz czujnik obciążenia dachu, który jest połączony z elektroniką sterującą pracą podwozia. Gdy dach nie jest obciążony auto jest bardziej zwinne, natomiast gdy zamontowany jest boks dachowy, czujnik rozpoznaje to i przekazuje tę informację do systemów wspomagania, takich jak system stabilizacji toru jazdy. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo.

Zmodyfikowano także standardowe podwozie ze sprężynami stalowymi oraz zawieszenie pneumatyczne. Nowa konfiguracja obu rozwiązań pozwoliła zwiększyć zakres, w którym można korzystać z osiągów samochodu przy zachowaniu wysokiego komfortu jazdy.

Volkswagen Touareg - zapowiedź nowego modelu
Zmienione wnętrze.

Nowy Volkswagen Touareg jest wyposażony w Innovision Cockpit. Można nim sterować za pośrednictwem dotykowego ekranu o przekątnej 15 cali, czy przyciskami na wielofunkcyjnej kierownicy. Z kolei niektórymi funkcjami, np. głośnością, można sterować także za pomocą pokrętła na konsoli środkowej. Innovision Cockpit oferuje też wiele funkcji, m.in. system nawigacji z mapami HD, zmodyfikowany system sterowania głosowego, a integracja ze smartfonem (Apple CarPlay i Android Auto) odbywa się bezprzewodowo. Wnętrze zmodernizowano zgodnie ze wskazówkami użytkowników – np. podłokietniki i panele konsoli środkowej są teraz bardziej miękkie, co poprawia komfort.

Volkswagen Touareg - zapowiedź nowego modelu

Nowy Volkswagen Touareg będzie kolejnym modelem w drodze do celu, jakim jest jeszcze lepsze dopasowanie modeli Volkswagena do potrzeb klientów. Po aktualizacji stanie się wyważonym, wszechstronnym SUV-em, który świetnie radzi sobie zarówno na długich trasach, jak i w codziennym użytkowaniu.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *