MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota Aygo X UNDERCOVER – limitowana edycja

Toyota i znany japoński projektant mody, Jun Takahashi, założyciel marki UNDERCOVER, stworzyli wspólnie wyjątkową limitowaną edycję modelu Aygo X. Nowa wersja miejskiego crossovera jest inspirowana bezkompromisowym, przełamującym stereotypy stylem Takahashiego. Premiera Aygo X UNDERCOVER odbyła się na pokazie kolekcji UNDERCOVER Fall 2023 podczas Tygodnia Mody w Paryżu. Jego sprzedaż na świecie zostanie ograniczona do 5 000 egzemplarzy.

Toyota Aygo X UNDERCOVER

Toyota Aygo X UNDERCOVER odzwierciedla koncepcję projektowania Juna Takahashiego, który stawia na nonkonformizm, eksperymentalność i łamanie stereotypów. Kompozycja kolorystyczna nadwozia to unikalne połączenie dwóch tonacji szarości z akcentami w odcieniu koralowym. Elementy te znajdziemy na zderzakach, czarnych aluminiowych felgach 18“ oraz we wnętrzu. Kabina wyróżnia się tapicerkami z logotypem UNDERCOVER i dywanikami o specjalnym wzorze z monogramem. Wsiadając do samochodu, po bokach dachu można zauważyć ozdobne elementy z hasłem CHAOS / BALANCE.

Toyota Aygo X UNDERCOVER
Motoryzacja i moda…

Samochód stylizowany według najnowszych trendów zostanie wyprodukowany w liczbie 5 000 aut. We wspólnym projekcie Toyoty i UNDERCOVER spotykają się dwa światy: motoryzacji i mody. Kampanię reklamową związaną z premierą samochodu osadzono w fikcyjnym świecie, który łączy charakter dwóch miast-ikon: Paryża i Tokio. To miasto, w którym rzeczywistość wirtualna przenika się z fizyczną. Elegancja paryskiej dzielnicy Le Marais spotyka się z undergroundową kulturą dzielnicy Harajuku.

Toyota Aygo X UNDERCOVER

„To było moje pierwsze doświadczenie w pracy nad samochodem. Prestiż i innowacyjność Toyoty mówią same za siebie. Dlatego też współpraca z nią miała dla mnie szczególne znaczenie” – zapewnił Jun Takahashi. „Najbardziej ekscytujące dla mnie jest łączenie dwóch przeciwstawnych elementów czy zjawisk. W projektowaniu samochodów materiały, jak i sposób nadawania kolorów całkowicie się różnią od tego, z czym mam do czynienia w świecie mody. Inspiracją dla mnie w tym projekcie były miejskie widoki oraz także efekty kolorystyczne które można zaobserwować w nowoczesnym mieście. Codziennie jeżdżę samochodem po Tokio i widzę, jakie znaczenie może mieć kolor”.

Z hatchbacka na crossovera

Odkąd Aygo po raz pierwszy pojawiło się w 2005 roku, jest nie tylko najbardziej przystępnym samochodem Toyoty w Europie. Zwraca także jednocześnie uwagę młodzieńczym, stylowym charakterem. Te cechy przyciągnęły do Toyoty wielu nowych, świadomych stylu klientów. Zmieniając typ nadwozia z hatchbacka na crossovera, europejscy styliści Toyoty otworzyli przed kierowcami Aygo X nowe możliwości wyrażenia własnej indywidualności. Jednocześnie zwiększyli także jego walory praktyczne. Większe wymiary i nadwozie crossovera z wyjątkowo dużymi kołami (17 lub 18 cali) idealnie wpisują się też w upodobania nowego pokolenia kierowców. Samochód jest przy tym równie zwrotny jak poprzednik, choć jest o 235 mm dłuższy, o 125 mm szerszy i ma o 90 mm większy rozstaw osi.

„Byliśmy pewni, że UNDERCOVER jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowy charakter Aygo X. Projekt Juna Takahashiego pokazuje, w jaki sposób język mody można przełożyć na zupełnie inny środek wyrazu – stylistykę samochodu. Jun pokazał nam zupełnie nowy sposób patrzenia na kolorystykę i wniósł do projektu oryginalne pomysły, jak wykorzystać detale, aby stworzyć coś interesującego i nieoczekiwanego” – podsumował Tadao Mori, szef działu stylistyki Toyota Motor Europe.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *