MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Premiera Kia EV9

Kia Corporation zaprezentowała EV9 – flagowego SUV-a z napędem elektrycznym i z trzema rzędami siedzeń, który łączy odważną stylistykę z wyrafinowaną elegancją. EV9 jest kluczowym krokiem na drodze firmy, która zamierza stać się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Kia EV9

Odważny design EV9 jest inspirowany filozofią projektową marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Styliści wykorzystali wyjątkowe połączenie smukłych, rzeźbionych powierzchni i geometrycznych kształtów, aby zaprojektować jednocześnie współczesnego i pełnego wdzięku flagowego SUV-a.

„Kia EV9 otwiera nowe możliwości i na nowo określa standardy w zakresie designu, łączności, funkcjonalności i odpowiedzialności za środowisko” – mówi Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design Center. „Kia EV9 oferuje klientom wyjątkowo wysoką jakość wykonania i świeżość w segmencie elektrycznych rodzinnych SUV-ów. Nowy model zapewnia intuicyjną obsługę i doskonały komfort nie tylko kierowcy, ale wszystkim pasażerom, dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu przestrzeni oraz technologii”.

Kia EV9
Wygląd zewnętrzny: wytyczanie nowych ścieżek dla przyszłych elektrycznych SUV-ów

Kierując się filozofią projektowania marki „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, styliści Kia tworzą samochody o wyjątkowej atrakcyjności wizualnej. W szczególności filar tej filozofii „Zdecydowanie za naturą”, który inspiruje łączenie elementów ze światów natury i realnego, odegrał kluczową rolę w kształtowaniu wyglądu nadwozia EV9. W wyniku tego powstał samochód, który łączy możliwości solidnych SUV-ów z wyrafinowanym charakterem aut elektrycznych. Toruje on nowe ścieżki dla przyszłych elektrycznych SUV-ów.

Kia EV9

Na przód Kia EV9 składają się proste, wyraźne linie i gładkie powierzchnie. W równym stopniu emanują one pewnością siebie, jak i również spokojem. Charakterystyczna dla EV9 tzw. cyfrowa twarz tygrysa, zaakcentowana przez oświetlenie oraz pionowe reflektory, nadaje autu futurystycznego wyglądu. Na „Digital Tiger Face” składają się również dwa skupiska małych lamp, po jednym obok każdego reflektora. Innowacyjne światła do jazdy dziennej „Star Map LED” w EV9 są elementem wyrafinowanego, animowanego wzoru oświetlenia. Będzie on charakteryzował „cyfrową twarz tygrysa” w przyszłych modelach elektrycznych marki Kia.

Kia EV9

Profil boczny Kia EV9 łączy charakterystyczny wygląd solidnych SUV-ów z wyjątkową wydajnością aerodynamiczną. Trójkątne elementy błotników i wyraźnie zaznaczone geometryczne nadkola łączą się z nadwoziem, łącząc wielokątne elementy w spójną całość. Płaskie, chowane klamki drzwi i podnosząca się ku tyłowi linia boczna potęgują też wrażenie ruchu.

Z tyłu, proste, czyste linie pokrywy bagażnika i elegancko uwydatnione smukłe światła, które nawiązują stylistyką do tych z przodu, dodatkowo podkreślają mocną i pewną siebie sylwetkę EV9.

Kia EV9
Design wnętrza: nowa forma przestrzeni, komfortu i wrażeń dla wszystkich pasażerów

Filozofia projektowa Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” i jej filar „Technologia i zmysły” gwarantują, że inżynierowie tworzą wyłącznie technologie i innowacje, które promują pozytywne, intuicyjne interakcje między ludźmi a samochodami i realizują również nowe możliwości mobilności. Założenia te odegrały więc kluczową rolę przy projektowaniu wnętrza EV9. Nadały priorytet przestrzeni, wygodzie i nowoczesnym rozwiązaniom, dostępnym dla wszystkich pasażerów.

Kia EV9

Kia EV9, skonstruowana na modułowej płycie podłogowej Electric Global Modular Platform (E-GMP), ma duży rozstaw osi i całkowicie płaską podłogę. Umożliwiło to stworzenie obszernej przestrzeni dla pasażerów wszystkich trzech rzędów. Oferowana zarówno w wersji sześcio-, jak i siedmioosobowej, Kia EV9 zapewnia taką samą przestrzeń, komfort i wrażenia wszystkim pasażerom.

Kia EV9

Pasażerowie siedzący w pierwszym i drugim rzędzie mogą odchylać oparcia foteli, aby zrelaksować się podczas, na przykład, ładowania EV9. Fotele w drugim rzędzie można obrócić o 180 stopni. Dzięki temu pasażerowie mogą nawiązać bezpośredni kontakt z osobami, które podróżują w trzecim rzędzie. Pasażerowie trzeciego rzędu siedzeń również mają do dyspozycji uchwyty na kubki i porty ładowania urządzeń mobilnych.

W przestronnej i jasnej kabinie Kia EV9 dominuje elegancki i najwyższej klasy design. Deska rozdzielcza nie łączy się z tunelem środkowym, przez co wydaje się zawieszona w powietrzu. Dwa 12,3-calowe ekrany tworzą jeden zintegrowany system multimedialny. Zapewniają one także łatwą obsługę, ograniczając do minimum liczbę mechanicznych przycisków.

Tunel środkowy wyposażono w liczne schowki, w tym także w przestronny schowek znajdujący się u jego podstawy. Szeroki podłokietnik szczelnie wypełnia przestrzeń między przednimi fotelami i podnosi komfort podróżowania zarówno kierowcy, jak i pasażera.

Panoramiczny ekran systemu multimedialnego łatwo może być obsługiwany przez kierowcę i pasażera. System zapewnia także bezproblemowe połączenie urządzeń mobilnych pasażerów z multimediami w EV9. Zachęca to do interakcji z cyfrowym światem. Pod ekranem znajduje się również szereg przycisków dotykowych, które zapewniają sterowanie m.in. ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

Światowa premiera już blisko: Kia EV9 zmieni sposób, w jaki się poruszamy

Kia EV9 będzie miała światową premierę już pod koniec marca. Podczas niej Kia ujawni wszystkie informacje na temat samochodu i zapoczątkuje też światową kampanię pod hasłem „Zmieniamy sposób, w jaki się poruszamy”.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *