MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Mitsubishi XRT Concept – zapowiedź nowego L200

Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje Mitsubishi XRT Concept – koncepcyjną wersję całkowicie nowego pickupa Triton/L200 planowanego do wprowadzenia na rynek w 2023 roku . Prezentacja odbędzie się na 44. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku,, który potrwa od 21 marca do 2 kwietnia 2023 r.

Mitsubishi XRT Concept

Triton/L200 to najlepiej sprzedający się model Mitsubishi Motors produkowany w fabryce Laemchabang w Tajlandii. To również globalny, strategiczny produkt firmy eksportowany do około 150 krajów świata. Wraz z pierwszym pełnym przekonstruowaniem pojazdu od około dziewięciu lat, nowy Triton/L200 będzie szóstą generacją tego średniej wielkości pickupa Mitsubishi. Po premierze w Tajlandii w roku 2023, będzie on wprowadzany na rynki w regionie ASEAN, Oceanii i także na inne rynki globalne.

Zapowiedź nowego L200

Koncepcyjna wersja całkowicie nowego Triton/L200, Mitsubishi XRT Concept charakteryzuje się zadziorną stylizacją pasa przedniego i solidnie wyglądającą maską silnika. Jej rysy kontynuowane są także na bokach nadwozia śmiałymi liniami poziomymi. Ponadto, samochód koncepcyjny otrzymał przednie i tylne błotniki z wyraźnie zaznaczonymi nadkolami oraz opony błotno-terenowe. Zapewniają one solidne przeniesienie siły napędowej na nawierzchnię konieczne do rywalizacji w rajdach terenowych i dynamikę jazdy w każdych warunkach. Nadwozie otrzymało także maskującą szatę graficzną inspirowaną skałami wulkanicznymi emanującymi skondensowaną energią. Z kolei boki ozdobiono grafiką charakterystyczną dla marki Ralliart o 10 równoległych liniach, która wyraża pasję jazdy typową dla Mitsubishi Motors.

Start w Asia Cross Country Rally

Podczas Asia Cross Country Rally 2023, zespół Mitsubishi Ralliart, wspierany technicznie przez Mitsubishi Motors, planuje wziąć udział w rywalizacji. Zespół wykorzysta prototypową wersję cross-country całkowicie nowego Triton/L200 (specyfikacja grupy T1). W planie maksimum jest odniesienie drugiego z rzędu zwycięstwa w tym rajdzie. Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca w Rajdzie Dakar w latach 2002 i 2003, pozostanie na stanowisku dyrektora zespołu. Inżynierowie Mitsubishi Motors przeprowadzą testy wstępne i będą towarzyszyć zespołowi w celu zapewnienia wsparcia podczas rajdu. Mitsubishi Motors wykorzystuje wiedzę zdobytą w rajdach jako źródło cennych informacji wykorzystywanych przy opracowywaniu nowych modeli produkcyjnych. Marka stara się tworzyć pojazdy z wyraźnym charakterem Mitsubishi Motors, zapewniające bezpieczną, komfortową i przyjemną jazdę w każdych warunkach.

„Rok fiskalny 2023 jest dla Mitsubishi Motors szczególnie ważnym rokiem. Przyspieszymy w nim naszą działalność w regionie ASEAN, wprowadzając na rynek całkowicie nowy model Triton oraz całkowicie także nowego kompaktowego SUV-a” – powiedział Takao Kato, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors. „Całkowicie nowy Triton przechodzi ostatnie udoskonalenia w ramach przygotowań do premiery. Wynikają one z przeprowadzenia rygorystycznych testów wytrzymałościowych na całym świecie, z jednoczesnym wykorzystaniem know-how zdobytego podczas startów w rajdach. Wprowadzenie na rynek nowych modeli pozwoli kontynuować dalszy rozwój firmy. Zapraszamy do obserwowania przyszłości Mitsubishi Motors.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *