MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Koncepcyjna Kia EV5 – projekt dla chińskiego rynku

Kia to kolejny gracz, który próbuje zdobyć choć część ogromnego chińskiego rynku. Prototyp nowego SUV-a Kia EV5 zaprezentowano podczas Chinese EV Day, co z góry określa, kto ma być odbiorcą tego samochodu. Wersja produkcyjna ma być wprowadzona do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Koncepcyjna Kia EV5

Nowa filozofia projektowa, nazwana „Opposites United” ma, według projektantów, łączyć pozornie nieprzystające do siebie wizualnie naturę i nowoczesność. Ma czerpać także inspirację z „kontrastu i komplementarności naturalnych krajobrazów i stworzonej przez człowieka architektury”. Tyle ideologia, w praktyce samochód przypomina pokazany niedawno model EV9, tyle, że nieco zmniejszony.

Koncepcyjna Kia EV5

Warto jednak zwrócić uwagę na przykład na panoramiczny szklany dach. Pełni on jednocześnie także rolę ogniwa fotowoltaicznego, zapewniając prąd niezbędny urządzeniom pokładowym. W prototypie zastosowano także wiele materiałów pochodzenia roślinnego (wodorosty), bądź też z recyklingu – plastiki to przetworzone butelki PET.

Koncepcyjna Kia EV5

Pomimo zapowiedzianej premiery rynkowej jeszcze w tym roku, na razie nie ujawniono ani żadnych danych technicznych, ani też wyglądu wersji produkcyjnej Kia EV5. Nie wiadomo także, czy samochód rzeczywiście przeznaczony będzie wyłącznie na rynek chiński, czy też stopniowo zostanie wprowadzony także w innych krajach.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *