MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hyundai Ioniq 6 już w polskim cenniku

Samochód, który zdominował tegoroczny konkurs World Car Awards, czyli Hyundai Ioniq 6, został wyceniony przez polskiego importera. Ioniq 6 dostępny jest w Polsce w jednej, najwyższej wersji wyposażenia UNIQ, a ceny w zależności od napędu kształtują się następująco:

· UNIQ 77kWh 2WD 229 KM – od 284 900 zł

· UNIQ 77kWh 4WD 325 KM – od 304 900 zł

Hyundai Ioniq 6
Topowa i jedyna wersja UNIQ

Wersja UNIQ została wyposażona we wszystkie dostępne elementy modelu IONIQ 6. Klienci poza wyborem napędu mogą zdecydować też o technologii lusterek zewnętrznych. Dla entuzjastów najnowszych technologii dostępne są cyfrowe lusterka boczne, korzystające z zestawu kamer zewnętrznych oraz wysokiej rozdzielczości wyświetlaczy w kabinie. Dostępne są również klasyczne lusterka zewnętrzne.

Hyundai Ioniq 6
Napęd

Klienci mogą wybrać model Hyundai IONIQ 6 z jednym z dwóch rodzajów napędów elektrycznych. Z napędem na wszystkie koła (4WD) lub na dwa koła (2WD). W obu przypadkach w połączeniu z akumulatorem o pojemności 77 kWh. Napęd na wszystkie koła (4WD) zapewnia łączną moc wyjściową 325 KM i moment obrotowy 605 Nm. Ta wersja może przyspieszyć od 0 km/h do 100 km/h w 5,1 sekundy, a zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 583 km w cyklu WLTP. Dla wersji (2WD) zasięg IONIQ-a 6 na jednym ładowaniu wynosi do 614 km w cyklu WLTP. Oba warianty osiągają też prędkość maksymalną wynoszącą 185 km/h.

Hyundai Ioniq 6
Wyposażenie

W skład standardowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa wersji UNIQ wchodzą m . in.:

  • asystent unikania kolizji czołowych 2.0 (FCA 2.0) z wykrywaniem pieszych i rowerzystów oraz również z funkcją Junction Turning,
  • asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA),
  • system monitorowania uwagi kierowcy (DAW),
  • system ostrzegania o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA),
  • asystent podążania na pasie ruchu (LFA),
  • inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA),
  • inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go,
  • asystent jazdy autostradowej 2.0 (HDA 2.0),
  • system monitorowania tylnej kanapy (RSA)
  • system ratunkowy eCall.
Hyundai Ioniq 6

W standardzie wersji UNIQ znajdują się także nowoczesne multimedia i funkcje łączności, w tym system multimedialny z 12,3” ekranem dotykowym, cyfrowe radio DAB, nawigacja fabryczna z usługami Live, system Bluelink, system Bluetooth z obsługą komend głosowych, wielofunkcyjna kierownica oraz cyfrowe zegary z 12,3” kolorowym wyświetlaczem. Standardowo zawarte są także takie elementy wyposażenia jak klimatyzacja automatyczna, bezkluczykowy dostęp, kamera cofania, przednie i tylne czujniki cofania, czy też porty USB zlokalizowane z przodu i tyłu. Z zewnątrz samochód wyróżniają reflektory LED i tylne światła LED oraz 20-calowe felgi aluminiowe.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *