MotoryzacjaNajważniejszeSport

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Sardynii w WRC2 Challenger i stają na podium WRC2

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach w Rajdzie Sardynii, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata 2023. Reprezentanci ORLEN Rally Team wygrali klasyfikację WRC2 Challenger, wywalczając również trzeci stopień podium w WRC2 i ulegając tylko załogom fabrycznym!

Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak - Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023
Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023

Kajetanowicz i Szczepaniak walczą o kolejne podium w klasyfikacji sezonowej Rajdowych Mistrzostw Świata. Sardynia była dla nich dopiero drugim startem w roku. Drugim po marcowym Rajdzie Meksyku, w którym również wygrali w WRC2 Challenger i zajęli czwarte miejsce w WRC2. Na Sardynii załoga ORLEN Rally Team zadebiutowała w nowej Škodzie Fabii RS Rally2. Krok po kroku poznawała ją w trudnych i także nieprzewidywalnych warunkach. Szybka i przede wszystkim bezbłędna jazda pozwoliła na kolejny triumf w WRC2 Challenger, a także trzeci stopień podium w WRC2!

Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak - Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023
Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023
Kajetan Kajetanowicz powiedział:

– Jesteśmy na mecie jakże trudnego Rajdu Sardynii, rozgrywanego w bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Myślę, że jak na debiut w tym samochodzie, poszło bardzo dobrze. Coraz lepiej się czułem za kierownicą, nawet także w tych nieprzewidywalnych warunkach. Zajmujemy pierwsze miejsce w klasyfikacji Challenger, czyli wśród załóg niefabrycznych, i trzecie miejsce w całym WRC2 – w jednym z najliczniej obsadzonych rajdów w tym sezonie. Trzecie miejsce na około czterdzieści załóg to także fantastyczny wynik. Dziękuję całemu zespołowi ORLEN Rally Team, który włożył bardzo dużo wysiłku w to, żebyśmy mogli skoncentrować się i wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafimy. Niemniej, jest jeszcze sporo do zrobienia.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak - Rajd Sardynii 2023
Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023
Prowadzenie w WRC2 Challenger

Kajetanowicz objął prowadzenie w tabeli sezonowej WRC2 Challenger, zrównując się z Nikołajem Griazinem. O kolejne punkty powalczy również podczas Rajdu Safari, który rozegrany zostanie już w dniach 21-25 czerwca. Kierowca ORLEN Rally Team ma dobre wspomnienia z niezwykle trudnej, afrykańskiej rundy. Wygrywał tu przed rokiem w WRC2, zajmując także wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak - Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023
Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia RS Rally2 Rajd Sardynii 2023

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Rajd Sardynii 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2:
  1. Mikkelsen/Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2) 3:49:34,7 s
  2. Suninen/Markkula (Hyundai i20 N Rally2) +2:15,6 s
  3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +3:12,8 s
  4. Rossel/Dunand (Citroën C3 Rally2) +3:20,2 s
  5. Marczyk/Gospodarczyk (Škoda Fabia RS Rally2) +6:00,5 s
  6. Cais/Těšínský (Škoda Fabia RS Rally2) +7:16,1 s
  7. Munster/Louka (Ford Fiesta Rally2) +7:50,7 s
  8. Joona/Shemeikka (Škoda Fabia RS Rally2) +8:56,6 s
  9. Prokop/Ernst (Škoda Fabia RS Rally2) +10:34,2 s
  10. McErlean/Rowan (Hyundai i20 N Rally2) +11:14,9 s

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *