MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Rolls-Royce Black Badge Cullinan „Blue Shadow”

Rolls-Royce zaprezentował model Black Badge Cullinan ”Blue Shadow” Private Collection, który nawiązuje do piękna i tajemnic kosmosu. Przy tworzeniu tego wyjątkowego modelu inspiracją była Linia Kármána – niewidzialna granica Ziemi (62 mil/100 kilometrów nad powierzchnią), gdzie kończy się atmosfera naszej planety, a zaczyna przestrzeń kosmiczna.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

W tym mistycznym, nieziemskim regionie błękit nieba, który widzimy na Ziemi, zanika w mrokach przestrzeni kosmicznej, tworząc intensywną ciemnoniebieską strefę, w której ciemność staje się dominująca. To przejście oddaje istotę określenia Blue Shadow.

Rolls-Royce Bespoke Black Badge Cullinan Blue Shadow jest ściśle ograniczony do zaledwie 62 egzemplarzy na całym świecie, po jednym na każdą milę od Ziemi do Linii Kármána.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"
Nadwozie

Nowy lakier Bespoke „Stardust Blue” oddaje głęboki niebieski kolor górnych warstw ziemskiej atmosfery. Wykończenie płytek termicznych używanych do ochrony wahadłowców kosmicznych przed intensywnym ciepłem podczas wejścia w atmosferę przypomina satynowa obwódka grilla i aerodynamiczna wkładka zderzaka.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

Dzięki inspiracji materiałami używanymi w statkach kosmicznych, figurka Spirit of Ecstasy została stworzona przy użyciu technik druku 3D z tytanu. Wykończono ją cienką warstwą niebieskiego lakieru, który dodaje perłowego blasku, jednocześnie podkreślając ziarnistą teksturę tytanu. Logo Black Badge infinity i nazwę „Blue Shadow” Private Collection wygrawerowano na podstawie Spirit of Ecstasy i wypełniono kolorem Charles Blue. Dopełnieniem zewnętrznej estetyki są subtelnie przyciemnione felgi Blue Shadow pokryte półprzezroczystym lakierem.

Wnętrze

Na linii Kármána widoczna krawędź ziemskiej atmosfery pojawia się jako niebieskie halo. To przejście od błękitnego nieba do ciemności kosmosu zostało uchwycone na malowanej desce rozdzielczej i panelach drzwi modelu Blue Shadow. Stworzono je przy użyciu sześciu warstw farby, łącząc pięć odcieni niebieskiego z głębokim czarnym odcieniem, aby uzyskać trójwymiarowy efekt. Ostatnim akcentem jest warstwa bezbarwnego lakieru zawierająca niebieskie i przezroczyste cząsteczki szkła, aby dodać dodatkowej głębi i połysku. Proporcje precyzyjnie określono z dokładnością do ułamka procenta: jest to dokładnie 0,05%.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

Deska rozdzielcza jest oczywiście uzupełniona zegarem Bespoke, dedykowanym serii Private Collection. Ma on jasnoniebieskie anodowane detale i grawer „Blue Shadow”.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

Podsufitka Edge od Space

W wersji „Blue Shadow” Rolls-Royce przeniósł słynną podsufitkę Starlight na jeszcze bardziej gwiezdny poziom. Umieszczono na niej misterny haft Księżyca, otoczony wieloma gwiazdami. Odzwierciedlający powierzchnię Księżyca z mnóstwem kraterów w trzech wymiarach, haft zawiera pięć różnych kolorów nici. Każdy z nich jest nakładany inną techniką w celu uzyskania niepowtarzalnej tekstury. W sumie haft tworzy 250 000 oddzielnych przeszyć – proces ten zajmuje całe dwa dni.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

Podsufitka Starlight zawiera łącznie 1 183 „gwiazdy” – 799 białych i 384 niebieskich. Każdą z nich indywidualnie umieszczono w skórzanym „płótnie” poprzez perforowane otwory, precyzyjnie kredowane i dziurkowane ręcznie. Aby dodać podsufitce tajemniczości i stworzyć atmosferę, efekt migotania światłowodowych „gwiazd” dodatkowo wzmocniono.

Perforowana skóra

Po raz pierwszy w historii Rolls-Royce’a, przednie i tylne fotele posiadają unikalną perforowaną kompozycję, inspirowaną widokiem Ziemi z kosmosu. Wzór składa się z drobnych perforacji w skórze, które razem tworzą wrażenie organicznych, nieustannie zmieniających się chmur.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

Perforacje te wykonano w dwóch różnych rozmiarach. Mniejsze (o średnicy zaledwie 0,8 mm) tworzą ląd, podczas gdy nieco większe (1,2 mm) definiują morze. Puste przestrzenie skóry pomiędzy nimi reprezentują zaś chmury. Każde siedzenie ma ponad 75 000 perforacji, wszystkie indywidualnie rozmieszczone. Zaprojektowanie wzoru zajęło dwa tygodnie i poddano go pięciu próbom, zanim osiągnął najwyższy poziom jakości wymagany przez Rolls-Royce Bespoke Collective. Rezultatem jest idealne dopasowanie, zapewniające jednolity wygląd wszystkich czterech foteli.

Wzór perforacji siedzeń przedłużono na spodnią część stolików piknikowych. Stoliki piknikowe wykończono fornirem Piano Black i zawierają szklane, błyszczące wykończenie. Każdy stolik zawiera również tekst tematyczny kolekcji, inkrustowany polerowanym aluminium pod górną warstwą lakieru.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"
Akcesoria Bespoke

Dla Rolls-Royce Black Badge Cullinan Blue Shadow zespół Bespoke Collective stworzył także serię unikalnych akcesoriów. Ekskluzywny pokrowiec samochodowy jest kontynuacją wzoru widocznego na siedzeniach. Aby towarzyszyć kierowcy i pasażerom w ich przygodach, dostępny jest unikalny zestaw walizek, który nawiązuje do kolorystyki Private Collection. Klienci mogą również zamówić dokładną replikę swojego pełnowymiarowego Black Badge Cullinan Blue Shadow w skali 1:8. Model ma w pełni działające światła zewnętrzne i wewnętrzne, otwierane drzwi oraz wnętrze odtwarzające wszystkie detale kolekcji, w tym również podświetlane tabliczki progowe Bespoke Illuminated Collection.

Rolls-Royce Black Badge Cullinan "Blue Shadow"

Wszystkie 62 egzemplarze znalazły już swoich nabywców z całego świata.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *