MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Wielka Wyprawa Maluchów 2023 – dzień trzeci

Trzeciego dnia charytatywnej Wielkiej Wyprawy Maluchów 2023 z Bielska-Białej do Monte Carlo, załogi pokonały trasę biegnącą z podnóża Grossglockner w Austrii do Brescii we Włoszech.

Po pokonaniu przełęczy, Wielka Wyprawa Maluchów zatrzymała się w alpejskim hotelu z niesamowitym widokiem na góry. Rano, 35 załóg w Fiatach 126 udało się w kierunku Włoch. Przerwę zaplanowano nad jeziorem Garda gdzie przywitała nas bardzo ładna pogoda i niesamowite widoki.

Ten dzień nie obfitował jak poprzednie w awarie, zatem wszyscy punktualnie pojawili się w Brescii w muzeum Miglle Millia. Tam przywitał nas szef muzeum Rosario Bossoni wraz z jednym z największych kolekcjonerów samochodów zabytkowych panem Corrado Lopresto, który przywiózł specjalnie na spotkanie z nami unikatowy prototyp Fiata 126.

Po spędzeniu nocy w Brescii załogi wyruszyły rano w drogę do Francji do Chambery. Stamtąd później ruszą w finałowy etap wyprawy do Monte Carlo.

Każdy może wesprzeć cel, czyli pomoc dzieciom wypadków drogowych wpłacając pieniądze na: www.zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow

Informacje na temat projektu i możliwości wsparcia znajdują się na stronie: www.wielkawyprawamaluchow.pl

Corrado Lopresto i Longin Bielak w Muzeum Miglle Millia
* * *

Organizatorami projektu „Wielka Wyprawa Maluchów do Monte Carlo 2023 dla Dzieci” jest 126Evolution oraz Automobilklub Krakowski. Wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Polskiego Związku Motorowego. Partnerami głównymi zostali InterCars, InPost oraz Grupa Cichy-Zasada, 4F, Kensol i Capek. Partnerami wspierającymi Wyprawę są: Euvic, Charsznickie Pola Natury, JR Holding, Polaris, PWS Konstanta, Port Gdynia oraz Marathon. G2A i Moped Retro.

Tekst i zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *