MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Zlot posiadaczy Mazdy MX-5 w Warszawie

W najbliższy weekend 16-17 września odbędzie się zlot MX-5 Klub Polska z okazji 20-lecia powstania klubu. Wydarzenie podzielone jest na sobotnią część zamkniętą, tylko dla uczestników, oraz niedzielną, ogólnodostępną dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć z bliska samochody reprezentujące cztery generacje kultowego roadstera i spotkać się z ich właścicielami.

Zlot posiadaczy Mazdy MX-5 w Warszawie
Sobota 16 września na Torze Modlin

W sobotę 16 września uczestnicy zlotu spotkają się na Torze Modlin. Tam będą mieli okazję wykorzystać swoje samochody na próbach sprawnościowych zarówno na nitce toru sportowego, jak i na płytach poślizgowych. Przewidziano też testy crossoverów Mazdy CX-30, CX-5 i CX-60 na torze offroadowym. Dzień zakończy wieczorna impreza nad Jeziorem Zegrzyńskim, w czasie której podsumowane zostaną dwie dekady istnienia klubu.

Zlot posiadaczy Mazdy MX-5 w Warszawie
Niedziela 17 września w Warszawie

Niedziela 17 września to okazja do spotkania wszystkich uczestników z mieszkańcami Warszawy na parkingu pod Domem Mody Klif przy ul. Okopowej 58/72 i parada ulicami stolicy pod eskortą policji. Klubowicze pojawią się na miejscu już o godz. 11, paradę zaplanowano na godz. 12-13, a zakończenie imprezy na godz. 14. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych. Właściciele Mazd MX-5, którzy nie są klubowiczami, lub nie mieli okazji dołączyć do zlotu mogą także wziąć udział w paradzie.

Zlot posiadaczy Mazdy MX-5 w Warszawie

„Pakiety startowe  rozeszły się właściwie w jeden dzień, bo ich liczba była ograniczona pojemnością Toru Modlin. Spodziewamy się więc około 150 samochodów biorących udział w obu dniach naszego wydarzenia. Zakładamy jednak, że w niedzielę dołączą do nas dodatkowi właściciele Mazd MX-5. Dzięki temu nasze spotkanie pod Klifem oraz parada przez miasto będą jeszcze bardziej atrakcyjne i kolorowe” – informuje Karolina Kwietniewska, jedna ze współorganizatorek zlotu.

Partnerami i sponsorami wydarzenia są Mazda Motor Poland oraz wszyscy warszawscy dealerzy Mazdy – Mazda Bemo Motors, Mazda Bołtowicz, Mazda Nivette i Mazda Odyssey. Więcej informacji o zlocie na www.20lecie.pl oraz www.mx5klubpolska.pl

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *