MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Rolls-Royce Phantom Inspired by Cinque Terre

Rolls-Royce Motor Cars zaprezentował model Phantom w indywidualnej wersji „Inspired by Cinque Terre”. To jedyny w swoim rodzaju samochód na zamówienie, który oddaje urok i dziedzictwo winiarskie słynnej włoskiej Riwiery. Cinque Terre – po włosku „Pięć Krain” – leży na surowym wybrzeżu Ligurii w północnych Włoszech. Położone na klifie, wielowiekowe wioski rybackie Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore są znane na całym świecie ze swoich stromych tarasowych winnic z widokiem na Morze Śródziemne.

Motyw winogron na nadwoziu

Oszałamiające winnice tego regionu odwzorowano w skomplikowanych elementach Bespoke umieszczonych w całym samochodzie. Nadwozie polakierowano głębokim kolorem Ligurian Blue, dodatkowo podkreślonym ręcznie nakładaną podwójną linią w kolorze Navy Blue i Jasmine. Uzupełnioną ją delikatnym motywem winogron.

Rolls-Royce Phantom Inspired by Cinque Terre
… i we wnętrzu

Ponadczasowe wnętrze, łączące skórę w kolorze Grace White i Navy Blue z jaśminowymi akcentami, ozdobiono delikatnym haftem w kształcie winogron na tylnych drzwiach. Każdy element składa się z 9 215 ściegów wykonanych przy użyciu dwóch różnych technik. Winogrona są haftowane satynowym ściegiem. Nici starannie ułożono pod kątem, aby nadać każdemu winogronu realistyczny odcień i połysk. W przypadku liści winogron, Bespoke Collective zastosował bardziej płaski ścieg, który zapewnia kontrast i poprawia właściwości dotykowe haftu.

Rolls-Royce Phantom Inspired by Cinque Terre

Motyw winogron również uchwycono we wkładce na obu stołach piknikowych, wykonanych z pozłacanej stali nierdzewnej. Powierzchnie najpierw pomalowano na kolor Milori Blue z subtelnym połyskiem, nadając kolorowi głębię i żywość. Następnie inkrustacje precyzyjnie ręcznie nałożono i uszczelniono bezbarwnym lakierem. Na koniec powierzchnię starannie wyszlifowano i ręcznie wypolerowano, aby uzyskać gładkie, jednolite wykończenie.

Rolls-Royce Phantom Inspired by Cinque Terre
Podsufitka Starllight z mapą Cinque Terre

Podsufitkę Bespoke Starlight wzbogacono o mapę Włoch, wyhaftowaną 14 338 pojedynczymi ściegami. Pięć świecących gwiazd precyzyjnie umieszczonych ręcznie na skraju linii brzegowej symbolizuje wioski Cinque Terre. Sfinalizowanie projektu zajęło ponad miesiąc, a Bespoke Collective wykonał wiele iteracji, aby określić optymalną grubość linii dla haftu. Wystarczająco szeroką, aby nić mogła się mienić, a jednocześnie delikatną, aby oddać cały zarys Włoch w najdrobniejszych szczegółach.

Rolls-Royce Phantom Inspired by Cinque Terre
Galeria

Galeria w desce rozdzielczej mieści spektakularną, specjalnie zamówioną grafikę. Oddaje ona kolory, architekturę i żywy charakter Cinque Terre. Kompozycję przedstawiającą połączone elementy ze wszystkich pięciu klifowych wiosek najpierw naszkicowano cyfrowo. Następnie ręcznie namalowano ją aerografem przy użyciu wodorozcieńczalnej farby akrylowej, aby osiągnąć wysoki poziom szczegółowości. Następnie wykończono ją wieloma warstwami bezbarwnego lakieru. Centralne elementy obrazu starannie rozmieszczono w galerii, aby zapewnić, że będą widoczne dla wszystkich pasażerów samochodu. Ostatnim akcentem jest schowek na rękawiczki, który zawiera srebrne wytłoczenia przedstawiające pięć wiosek.

Rolls-Royce Phantom Inspired by Cinque Terre

Rolls-Royce Phantom „Inspired by Cinque Terre” zajął swoje miejsce w kolekcji zamawiającego klienta. Egzemplarz ten pozostanie oczywiście jedynym wyprodukowanym.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *