MotoryzacjaNajważniejszeSport

Inter Europol Competition planuje pełny sezon 2024 w serii IMSA

Inter Europol Competition zamierza wziąć udział w pełnym sezonie 2024 amerykańskiej serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship. W związku z tym polski zespół nawiązał partnerstwo z czołowym zespołem tej serii PR1/Mathiasen Motorsports.

Polska ekipa trafiła w czerwcu tego roku na pierwsze strony gazet na całym świecie, wygrywając jubileuszową edycję wyścigu 24h Le Mans w klasie LMP2. Teraz dostosowuje swój program wyścigowy do zmian przepisów, które eliminują klasę LMP2 z Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC), nie rezygnując jednak ze startów w seriach europejskich, zarówno w LMP2, jak i LMP3.

Przed wyścigiem Motul Petit Le Mans na torze Road Atlanta w nadchodzący weekend, polski zespół ma przyjemność potwierdzić swój udział we wszystkich siedmiu rundach kalendarza IMSA w klasie LMP2 w 2024 roku, począwszy od 24-godzinnego wyścigu Rolex na torze Daytona International Speedway w styczniu.

Kuba Śmiechowski jest potwierdzony jako kierowca zespołu ze srebrną kategorią na wyścigi endurance. Tymczasem zespół poszukuje do załogi kierowców z kategorią brązową i pro. 

Inter Europol Competition

Inter Europol Competition powstał w 2010 roku i został znaczącą siłą w wyścigach samochodów sportowych. Polski zespół z siedzibą w Małopolu pod Warszawą ścigał się w tym roku w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, European Le Mans Series, Le Mans Cup, Asian Le Mans Series i Ultimate Cup. Obecnie walczy o tytuły mistrzowskie w dwóch pierwszych spośród wymienionych serii. 

PR1/Mathiasen Motorsports

Zespół PR1/Mathiasen Motorsports ma swoją siedzibę we Fresno w Kalifornii. Od momentu powstania w 1990 roku odniósł wiele sukcesów i zdobył liczne tytuły mistrzowskie. Po dołączeniu do American Le Mans Series w 2010 roku, kontynuował z sukcesami starty w WeatherTech SportsCar Championship. Zdobył między innymi trzy tytuły mistrzowskie z rzędu w Michelin Endurance Cup w latach 2020 – 2022.

Sascha Fassbender, szef zespołu Inter Europol Competition

„PR1/Mathiasen Motorsports udowodnił w minionych latach, że jest bardzo silnym zespołem w serii IMSA. Wygrali mistrzostwa, a dla nas logicznym krokiem było nawiązanie partnerskiej współpracy. Nie mogę już doczekać się tej przygody. Nasza współpraca z PR1 pozwala nam zrobić kolejny krok na drodze naszego rozwoju. Jestem przekonany, że będziemy od początku konkurencyjni. 

Z przyjemnością potwierdzamy, że podpisaliśmy kontrakt z właścicielem PR1, Bobbym Oergelem na sezon 2024. Kuba weźmie udział w pięciu wyścigach wytrzymałościowych jako obowiązkowy kierowca ze srebrną kategorią. Rozmawiamy teraz z kierowcami kategorii Pro i Bronze, aby od samego początku walczyć o mistrzostwo.”

Ray Mathiasen and Bobby Oergel, szefowie zespołu PR1/Mathiasen Motorsports

„Bardzo cieszymy się z połączenia naszych wysiłków z zespołem Inter Europol Competition  w programie LMP2. Ich sukcesy są ekscytujące dla naszej wspólnej przyszłości i pokazują, co możemy wspólnie osiągnąć, gdy połączymy siły. Oba zespoły mają wiele mocnych stron, co oznacza, że nasza wspólna przyszłość jest naprawdę ekscytująca.”

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *