MotoryzacjaNajważniejszeSport

Nowy wyczynowy Mercedes-AMG GT2 PRO

Mercedes-AMG poszerza portfolio samochodów wyścigowych: wraz z Mercedes-AMG GT2 PRO, marka samochodów wyczynowych i sportowych wprowadza na rynek niehomologowany samochód wyścigowy na imprezy typu Track Day. Nowy model bazuje na zaprezentowanym w 2022 r. wyczynowym Mercedesie-AMG GT2 z dodatkowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i osiągami. GT2 PRO jest skierowany do entuzjastów sportów motorowych, którzy chcą osiągnąć wyjątkowo wysokie osiągi na torze wyścigowym. Jednocześnie samochód spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa typowe dla sportowych modeli Mercedes-AMG. Ponadto zapewnia doskonałe prowadzenie i intuicyjną obsługę.

Mercedes-AMG GT2 PRO
Osiągi: nowa funkcja Push2Pass uwalnia maksymalny potencjał osiągów

Główną zaletą Mercedesa-AMG GT2 PRO jest nowa funkcja Push2Pass. Naciśnięcie przycisku na kierownicy powoduje tymczasowe zwiększenie doładowania i uwolnienie pełnego potencjału osiągów 4,0-litrowego silnika V8 biturbo AMG. W rezultacie przez chwilę dostępne jest łącznie do 750 KM (551 kW). Podstawowa moc wyjściowa wynosi 707 KM. Opracowana wyłącznie dla modelu Mercedes-AMG GT2 PRO funkcja Push2Pass pozwala kierowcy na jeszcze większą kontrolę nad osiągami na torze. Moc przenoszona jest przez sekwencyjną, sześciobiegową skrzynię biegów o zmodyfikowanych przełożeniach. Podobnie jak we wszystkich samochodach wyścigowych Mercedes-AMG, skrzynia biegów jest zamontowana na tylnej osi w konfiguracji transaxle. Połączono ją z silnikiem za pomocą wału napędowego z włókna węglowego o wysokiej sztywności skrętnej. Podwozie zawiera regulowane, czterozakresowe wyczynowe amortyzatory.

Mercedes-AMG GT2 PRO
Wyposażenie: Specjalne wykończenie specyficzne dla GT2 PRO, nowo zaprojektowane płyty końcowe tylnego skrzydła, zoptymalizowane wnętrze

Ekskluzywne elementy stylistyczne decydują o charakterystycznym wyglądzie Mercedesa-AMG GT2 PRO. Fabrycznie dostarczany będzie z matowym szarym lakierem z oddzielnie wykończonymi pasami dekoracyjnymi i logo GT2 PRO. Karbonowe elementy nadwozia z jasnym wykończeniem harmonijnie komponują się z całością. Odpowiednio, 18-calowe obręcze kół AMG ze stopów lekkich pomalowane na dwa kolory. Nowo zaprojektowane, charakterystyczne końcówki tylnego błotnika dopełniają spójnego wyglądu.

Mercedes-AMG GT2 PRO
Wnętrze

Wnętrze Mercedesa-AMG GT2 PRO łączy w sobie typową dla sportowych samochodów AMG łatwość obsługi ze spójną ergonomią całego kokpitu. Kierownica CUBE CONTROLS wyróżnia się intuicyjną obsługą. Początkowo opracowana z myślą o e-sporcie, kierownica otrzymała konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem Mercedes-AMG GT2 PRO. Zmodyfikowano ją dodając przycisk funkcyjny systemu Push2Pass. Wyświetlacz najnowszej generacji w centralnym polu widzenia zapewnia grafikę o wysokiej rozdzielczości, ułatwiając instynktowną obsługę. Kolejnymi ekskluzywnymi elementami wnętrza są lakierowana konsola środkowa charakterystyczna dla GT2 PRO oraz przeszycia fotela kierowcy. Ponadto samochód fabrycznie wyposażono w zintegrowaną klimatyzację.

Mercedes-AMG GT2 PRO
Bezpieczeństwo

Samochód Mercedes-AMG GT2 PRO wyposażono we wszystkie sprawdzone funkcje bezpieczeństwa stosowane w sportowych modelach Mercedes-AMG. W kokpicie są to m.in. karbonowy fotel na sztywno połączony z podwoziem, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, siatki ochronne, gaśnica i luk ratunkowy. Co więcej, kompleksowy pakiet bezpieczeństwa samochodu obejmuje niezawodny wyścigowy ABS i wielostopniową kontrolę trakcji. Wraz z precyzyjnie wyregulowanym podwoziem i bezpośrednią reakcją układu kierowniczego, elementy te pomagają zbudować zaufanie do samochodu podczas jazdy.

Mercedes-AMG GT2 PRO
Odzież wyścigowa i priorytet dla AMG Racing Series

Mercedes-AMG GT2 PRO jest dostarczany z kompleksowym pakietem. Obejmuje on między innymi pokrowiec na samochód zaprojektowany specjalnie dla GT2 PRO. Ponadto oficjalny partner Mercedes-AMG, firma PUMA, zapewnia pełny zestaw odzieży wyścigowej. W jego skład wchodzą zindywidualizowany kombinezon wyścigowy, rękawice, bielizna i buty. W zestawie znajduje się również wysokiej jakości kask BELL w stylu Mercedes-AMG GT2 PRO. Dodatkowe funkcje, takie jak fotel pasażera, system picia, chłodzenie siedzenia i kasku oraz indywidualnie montowany pakiet części zamiennych można zamówić za dopłatą. Co więcej, możliwe jest łatwe obniżenie klasy samochodu do homologowanej wersji podstawowej GT2 do udziału w wyścigach.

Mercedes-AMG GT2 PRO

Właściciele Mercedes-AMG GT2 PRO otrzymują także pierwszeństwo podczas startów w AMG Racing Series. AMG Racing Series to seria ekskluzywnych wyścigów na najpiękniejszych torach Europy. Tutaj uczestnicy znajdują konkurencyjne środowisko, w którym mogą cieszyć się wspólną pasją do sportów motorowych i wykorzystywać swoje modele Mercedes-AMG aż do granic możliwości. Właściciele nowych Mercedesów-AMG GT2 PRO korzystają z kompleksowego wsparcia Customer Racing Support. Od osobistego inżyniera i dostaw części zamiennych po coaching doświadczonego profesjonalisty z puli kierowców Mercedes-AMG, wiele usług można zamówić za pośrednictwem portalu obsługi klienta (CSP). Inauguracyjne zawody AMG Racing Series odbędą się już 7-9 listopada na torze Circuit Ricardo Tormo w pobliżu Walencji.

Mercedes-AMG GT2 PRO

„Jesteśmy bardzo dumni, że wraz z Mercedesem-AMG GT2 PRO osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w segmencie samochodów sportowych dla klientów. Popyt na samochody przeznaczone wyłącznie do jazdy torowej znacznie wzrósł. Dlatego też odpowiadamy rozwój segmentów track day i sportów klubowych. Dzięki udoskonaleniom technicznym, które obejmują między innymi nową funkcję Push2Pass, GT2 PRO jest najlepszym narzędziem do jazdy po torze. Co więcej, samochód jest łatwy i szybki w prowadzeniu. GT2 PRO jest wyjątkowo zwrotny, dzięki czemu fascynacja wyścigami jest ogromna, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów”. – powiedział Christoph Sagemüller, szef Mercedes-AMG Motorsport

Mercedes-AMG GT2 PRO
Nowy Mercedes-AMG GT2 PRO w porównaniu z Mercedes-AMG GT2
Mercedes-AMG GT2Mercedes-AMG GT2 PRO
Moc520 kW/707 KM551 kW/750 KM podczas Push2Pass, bazowo: 520 kW/707 KM
Homologacjatak (SRO)nie
LakierIridium silver metallic  multi-colour
AerodynamikaNowe tylne skrzydło Nowe końcówki tylnego skrzydła
AmortyzatoryRegulowane w 3 zakresachRegulowane w 4 zakresach
Koła18” AMG obręcze kół ze stopów lekkich z centralną nakrętkąGT2 PRO-18” obręcze kół ze stopów lekkich z centralną nakrętką i dwukolorowym wykończeniem
Skrzynia biegówCOP GT4COP GT4
WnętrzeBez przeszyć, deska rozdzielcza szara matowafotele charakterystyczne dla GT2 PRO, konsola środkowa ze specjalnym jasnym wykończeniem, deska rozdzielcza z widocznym matowym karbonem.
KierownicaCUBE CONTROLS 190 GT2Zoptymalizowana kierownica CUBE CONTROLS z logo AMG GT2 PRO i przyciskiem funkcji Push2Pass.
Pozostałe Pakiet ze specjalnym pokrowcem na samochód, odzieżą wyścigową PUMA, kaskiem BELL i priorytetem AMG Racing Series
Premiera05/202311/2023
Cena409,000 EUR netto479,000 EUR netto

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *