MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Pekin w Warszawie. Polska premiera marki BAIC

Trwa ofensywa chińskiej motoryzacji na europejskie rynki. Polska może tu być jednym z ważniejszych, dlatego wielu producentów z Chin decyduje się wejść na nasz rynek. W poniedziałek zadebiutowała kolejna – Beijing (czyli po prostu Pekin). To jedna z marek należących do koncernu BAIC, istniejącego od 1958 roku. Znana była głównie z produkcji modelu BJ 212, wojskowej terenówki zbudowanej na bazie radzieckiego UAZ-a. Od wielu lat jednak produkuje samochody osobowe, w ścisłej kooperacji z Mercedesem i Hyundaiem.

Trzy spalinowe modele na początek

Na polskim rynku BAIC zaczyna od oferowania trzech modeli – wszystkie to spalinowe SUV-y z benzynowymi silnikami.

Beijing 3

Najmniejszy, Beijing 3, należy do segmentu typowo miejskiego. Ma 4,32 metra długości, jest więc nieco większy od typowych aut segmentu B. Model Beijing 3 napędzany jest silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM. Oferowana jest tylko jedna, za to całkiem bogata, wersja wyposażeniowa. W standardzie znajdziemy więc klimatyzację, kamerę cofania, a nawet otwierany dach. Jak za 78900 zł brzmi całkiem atrakcyjnie.

BAIC Beijing 3
Beijing 5

Kolejny model to nieco większy Beijing 5. Tutaj półtoralitrowy silnik ma już 177 KM i seryjnie sparowany jest z automatyczną skrzynią dwusprzęgłową o siedmiu przełożeniach. Zgodnie z filozofią importera, także i Beijing 5 oferowany jest w jednej tylko wersji wyposażenia. Na pokładzie znajdą się między innymi system kamer 360˚ czy również skórzana tapicerka. W tym modelu więcej jest też systemów wspomagania kierowcy, włącznie z adaptacyjnym tempomatem. Naprawdę dobrze wyposażony Beijing 5 kosztuje 127900 złotych, co w tym segmencie jest więc nadal ceną dość atrakcyjną.

BAIC Beijing 5
Beijing 7

Trzeci model to największy Beijing 7. Tutaj ceny jeszcze nie podano, jednak bardzo niska nie będzie. To model „flagowy”, o długości 4,74 metra. Podobnie jak pozostałe samochody Beijing, napędzany jest silnikiem 1,5 litra – w tym aucie jednak ma on moc 188 KM.

BAIC Beijing 7

Samochody marki Beijing mieliśmy okazję obejrzeć tylko statycznie, jazdy testowe odbędą się zapewne na początku przyszłego roku. Wtedy też, poza suchymi  informacjami, będziemy mogli powiedzieć więcej o tym, jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Tekst: Bartosz Ławski, zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *