MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Alpine A110 R Turini

Alpine zmienia gamę modelu A110 i wprowadza bogatsze wyposażenie w wersjach A110, A110 GT i A110 S. W ofercie na rok 2024 pojawi się również nowa wersja A110 R – A110 R Turini. Model, wyposażony w obręcze kół GT Race 18”, jest idealnie dostosowany do jazdy po drogach publicznych. Jego nazwa nawiązuje do słynnej alpejskiej przełęczy Turini, w południowej Francji, przez którą przebiega trasa rajdu Monte-Carlo.

Alpine A110 R Turini

Wobec niesłabnącego sukcesu A110 R – od wprowadzenia w październiku 2022 roku i przy pełnym portfelu zamówień do produkcji do końca 2024 – Alpine wprowadza nową, bardziej uniwersalną wersję A110 R Turini, wyposażoną w obręcze kół GT Race. W naszej ofercie na 2024 rok wersja Turini będzie uzupełnieniem wersji A110 R . Pozwoli ona szybciej dostarczyć A110 R naszym klientom – wyjaśnia Antonino Labate, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i obsługi klienta Alpine.

Alpine A110 R Turini
Alpine A110 – oryginalna interpretacja tradycji Alpine w cenie od 293 900 zł brutto

Podwozie Alpine w połączeniu z silnikiem o mocy 252 KM zapewnia przyjemność jazdy, która przypomina czasy Berlinette. Precyzyjne, dynamiczne i lekkie A110 jest niezwykle dynamiczne w każdej sytuacji.

Wersja jest obecnie w standardzie wyposażona w obręcze kół Sérac 18” z wentylowanymi tarczami o średnicy 320 mm, które zapewniają skuteczne hamowanie typowe dla sportowych modeli oraz składane elektrycznie lusterka boczne (standardowy element wyposażenia w całej gamie). Wewnątrz kabiny pojawiają się teraz sportowe, aluminiowe pedały.

Alpine A110 R Turini
Alpine A110 GT – sportowe coupé Gran Turismo w cenie od 345 900 zł brutto

Silnik o mocy 300 koni z podwoziem Alpine to idealne połączenie osiągów i komfortu. A110 GT ma wyjątkową klasę i jest niezwykle uniwersalne. To sportowe auto idealnie sprawdzi się w codziennych dojazdach, jak i w dalekich podróżach.

O sportowym charakterze modelu 2024 świadczą czarne diamentowane obręcze kół Grand Prix 18” i logo Alpine z boku nadwozia. Jeśli chodzi o wyposażenie podnoszące komfort, wersję GT w standardzie wyposażono w system audio Focal® Premium. Dodatkowo także w elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne, które zapobiega oślepianiu kierowcy, i podgrzewane siedzenia. Aluminiowe pedały i podnóżek zapewniają lepszą przyczepność i obniżają masę samochodu.

Alpine A110 R Turini
Alpine A110 S – moc i osiągi, w cenie od 355 900 zł brutto

Sportowe zawieszenie pozwala w pełni wykorzystać potencjał silnika o mocy 300 KM. Sportowe w każdym calu, można wyposażyć w opony typu semi-slick i pakiet Aero. Z pewnością zadowoli on kierowców szukających radości, jaką daje precyzyjnie reagujące auto podczas jazdy na torze. A110 S to efektywna, sportowa maszyna, która dostarczy każdemu silnych emocji. Jest teraz wyposażona w kute obręcze kół Fuchs 18”, czarne wypełnienie przednich świateł i elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne, które zapobiega oślepianiu kierowcy.

Alpine A110 R Turini – wersja „R” dostosowana do jazdy po drogach, w cenie od 490 000 zł brutto

Gama Alpine A110 wzbogaci się też o A110 R Turini, nową wersję stworzoną na bazie A110 R. Wyposażono ją w czarne matowe, aluminiowe obręcze kół GT Race 18” świetnie dostosowane do jazdy po drogach publicznych.

Nowa wersja przejmuje też od A110 R najważniejsze elementy ze sportowym zawieszeniem i silnikiem o mocy 300 KM. Dysponuje on momentem obrotowym wynoszącym 340 Nm. A110 R to najbardziej ekstremalna wersja w gamie A110. Ma najbardziej obniżone zawieszenie, jest najszybsza i najbardziej dynamiczna. Zapewnia intensywne doznania z szybkiej jazdy – na torze rozwija prędkość przekraczającą 280 km/h. Przedni splitter, pokrywa silnika, listwy boczne, tylny spoiler, dyfuzor i osłonę silnika zastępującą w modelu A 110 R tylną szybę, wykonano z karbonu, materiału stosowanego w Formule 1 ze względu na niską masę.

Samochody z nowej gamy Alpine A110 2024 będzie można zamawiać w Polsce i w wybranych krajach od 5 grudnia 2023 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *