MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Renault publikuje ceny Rafale w Polsce

Po raz pierwszy Renault Rafale zostało zaprezentowane w czerwcu ubiegłego roku podczas Międzynarodowego Salonu Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Le Bourget we Francji. Rafale symbolizuje przejście Renault na wyższy poziom rynku. Po podboju segmentu C, co było jednym z priorytetów planu strategicznego Renaulution, marka przechodzi do ofensywy w segmencie D. Po wprowadzeniu Espace pojawia się zatem kolejny przedstawiciel, dynamiczny SUV coupe – Rafale.

Renault Rafale
Ceny w Polsce

Nowy SUV coupe, Renault Rafale, będzie dostępny w Polsce w dwóch wersjach wyposażenia: techno i esprit Alpine. Wersja techno dostępna będzie w cenie 192 900 zł, a esprit Alpine w cenie 210 900 zł. Renault Rafale będzie dostępne w salonach od czerwca. Samochód będzie dostępny z napędem E-Tech full hybrid 2. generacji, z 4Control advanced, systemem multimedialnym openR link (nowym systemem z wbudowanymi usługami Google) oraz także z panoramicznym szklanym dachem solarbay.

Wymiary

Renault Rafale E-Tech full hybrid ma długość 4,71 m, szerokość 1,86 m, wysokość 1,61 m. Zbudowano je na platformie CMF-C/D. Atrakcyjny wygląd oraz dynamiczne proporcje samochodu gwarantują przyjemność jazdy wszystkim pasażerom, korzystającym z dużej przestrzeni wewnątrz, a także innowacyjnego wyposażenia. Miejsca dla pasażerów w drugim rzędzie jest dużo, promień na wysokości kolan wynosi 302 mm. Pomimo sylwetki samochodu coupe, przestrzeń nad głową z tyłu (odległość siedziska do dachu) wynosi 880 mm. Renault Rafale oferuje też innowacyjny szklany dach solarbay zaprojektowany w technologii PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal). Można go rozjaśnić lub przyciemnić na żądanie. Łatwy w użyciu, może być obsługiwany głosowo za pomocą Asystenta Google lub też przycisku sterującego. Bagażnik oferuje pojemność 630 litrów.

Wyposażenie, napęd

Bogato wyposażone w standardzie, Renault Rafale E-Tech full hybrid oferuje oszczędny silnik hybrydowy o mocy 200 KM i wielotrybową automatyczną skrzynię biegów. Daje to Renault Rafale miejsce w czołówce swojego segmentu. W czołówce pod względem wydajności: zasięgu (do 1100 km) i emisji CO₂ (4,7 l/100 km i 106 g CO₂/km). W wersji esprit Alpine dostępny jest też system 4Control advanced. To układ z czterema kołami skrętnymi, który gwarantuje niezrównane wrażenia z jazdy. System ten zapewnia znaczną poprawę zwrotności podczas jazdy po mieście lub też pokonywania zakrętów z większą prędkością. Rafale oferuje również wyjątkowy system multimedialny openR link zintegrowany z usługami Google i ponad 50 dostępnymi aplikacjami.

Sportowa wersja

Pod koniec roku Renault dodatkowo zaoferuje sportową wersję, Rafale E-Tech 4×4 300 o mocy 300 KM, zapewniającą jeszcze większą przyjemność z jazdy. Wersja ta będzie wyposażona w dodatkowy silnik elektryczny na tylnej osi i będzie także korzystać ze specjalnych ustawień podwozia.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *