MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Rolls-Royce Ghost Prism

Wielu klientów Rolls-Royce’a to potężne i wpływowe osoby w międzynarodowej społeczności mody, designu i super-luksusu. Osoby te kierują się swoim instynktem, a także wrażliwością przy zleceniach dla marki Rolls-Royce. Opierając się na bliskich relacjach projektantów marki z tymi klientami, przewidzieli oni zapotrzebowanie na wyłaniającą się modę i stworzyli Rolls-Royce Ghost w wersji Prism.

Rolls-Royce Ghost Prism
Inspiracja

Czerpiąc inspirację ze świata współczesnego designu, Rolls-Royce Ghost Prism prezentuje nieskazitelnie wykończone ciemne, neutralne odcienie barw. Subtelnie zaakcentowano je odważnymi wstawkami kontrastowego koloru. To właśnie kontrast między solidną formą a jasnymi odcieniami zainspirował nazwę: Ghost Prism.

Prezentowany egzemplarz jest w kolorze Gunmetal Grey mającym bogate wykończenie mineralne, wytwarzane w wymagającym 10-etapowym procesie. Podczas niego cztery warstwy lakieru są skrupulatnie nakładane, a następnie ręcznie polerowane przez 16 godzin.

Ciemne wykończenie zamiast polerowanej stali

Zamiast klasycznego dla marki wykończenia z polerowanej na lustro stali nierdzewnej, kratkę wlotu powietrza i jej obudowę wykonano w kolorze Burnout o wysokim połysku i przydymionym czarno-szarym odcieniu. Aby osiągnąć ten efekt, każdy metalowy element ręcznie przygotowano. Najpierw lekki materiał ścierny jest używany na każdym elemencie, w celu uzyskania wytrzymałego podkładu. Na niego następnie nakłada się cztery warstwy lakieru Burnout. Po utwardzeniu elementy te indywidualnie się poleruje, aby pasowały do wysokiego połysku nadwozia samochodu. Zgodnie z estetyką Ghost Prism, przedni zderzak i boczne elementy ozdobne wykończono w głębokiej, błyszczącej czerni.

Odważne kolory

Klienci mają do wyboru cztery odważne kolory akcentujące – Phoenix Red, Turchese, Mandarin i Forge Yellow. Kolory te uzupełniają wybrany kolor nadwozia i tworzą kontrast, kluczowy dla tego współczesnego projektu. Wybrany kolor akcentujący jest nakładany na dolne wstawki zderzaka, zaciski hamulcowe i linię wokół nadwozia. To dość oszczędny, ale spójny akcent, obejmujący mechaniczne, aerodynamiczne i rzeźbiarskie elementy Ghosta. Akcenty wybranego koloru rozciągają się również na wnętrze samochodu. Dotyczy to także 1 040 kolorowych „gwiazd” w podsufitce Bespoke Starlight. Każdą z nich indywidualnie umieszczono w skórzanym płótnie, w precyzyjnie ręcznie dziurkowanych otworach. Wypełniają one kabinę delikatnym światłem.

Podczas gdy klienci mogą wybierać z niemal nieograniczonej palety lakierów Bespoke, pierwsze samochody Rolls-Royce Ghost Prism skonfigurowano z jasnymi i kontrastowymi kolorami wnętrza.

120 egzemplarzy z okazji 120 lat marki Rolls-Royce

Na całym świecie dostępnych będzie zaledwie 120 egzemplarzy wersji modelu Rolls-Royce Ghost Prism. Ma to podkreślać, że w 2024 roku przypada 120. rocznica powstania marki.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *