MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Pięciodrzwiowy Suzuki Jimny – polska premiera

Tego samochodu nie da się kupić w sieci dealerskiej Suzuki Motor Poland. Oficjalny importer oferuje Jimny tylko w wariancie trzydrzwiowym z homologacją ciężarową, czyli dwumiejscową. Lukę wypełnia więc niezależny importer, Iconic Motors, sprowadzający Jimny w wersji osobowej. Co najciekawsze, dostępny jest także pięciodrzwiowy Suzuki Jimny (5d), z którym mieliśmy okazję zapoznać się podczas pokazu premierowego.

Suzuki Jimny 5d

Samochód jest, oczywiście, dłuższy – 3,82 metra, ma też większy rozstaw osi – 2,59 metra. Dzięki temu z tyłu jest sporo miejsca dla dwóch osób, a dodatkowa para drzwi ułatwia wsiadanie. Jimny 5d zachowuje jednak właściwości terenowe, ma dołączany napęd na przód i reduktor. Choć z salonu wyjeżdża na szosowych oponach, bez problemu można zamówić wyższe (nawet regulowane) zawieszenie, osłony spodu, progi i podobne akcesoria.

Suzuki Jimny 5d

Importowane przez Iconic Motors pięciodrzwiowy Suzuki Jimny może też mieć automatyczną skrzynię biegów i sporo dodatkowego wyposażenia, w tym automatyczną klimatyzację. W takim bardziej luksusowym wariancie sprawdzi się jako samochód miejski, chociaż nadal zjazd z asfaltu nie będzie dla niego problemem. Ważne, że ten popularny model wreszcie jest dostępny w pełnej gamie.

Podczas warszawskiej premiery, obok współczesnych modeli Jimny można było także obejrzeć modele historyczne: LJ 80, Samurai i Jimny poprzedniej generacji. O swojej wyprawie do zachodniej Afryki i przejechanych 20.000 km seryjnym Suzuki Jimny ciekawie opowiadał Piotr Smirnow.

Bartosz Ławski, zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *