MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lamborghini Huracan Sterrato All Terrain

Automobili Lamborghini pokazało limitowaną serię specjalną All Terrain Ad Personam modelu Huracan Sterrato. Wydarzenie miało miejsce podczas prestiżowego Milan Design Week we Włoszech. 12 samochodów, z ekskluzywnymi malowaniami opracowanymi przez studio Ad Personam Lamborghini we współpracy z Centro Stile, inspirowane jest czterema różnymi rodzajami terenu, do których Huracán Sterrato szczególnie się nadaje.

Cztery wersje

Zaprezentowane przez Stephana Winkelmanna, prezesa i dyrektora generalnego Automobili Lamborghini, wersje All-Terrain miały swoją światową premierę dla ponad 200 gości w Segheria of Tanja Solci w Mediolanie. To miejsce znane jako Object d’Art ze specjalnie stworzoną scenerią, w której zaprezentowano cechy charakterystyczne tej serii. Jako zainspirowany siłami natury, każdy samochód zaprezentowano na tle środowiska odzwierciedlającego jego malowanie, takie jak skały, pustynia i lasy.

Każda z czterech wersji Sterrato posiada matowy kamuflaż stworzony przez studio Lamborghini Ad Personam. Nawiązując do naturalnego środowiska od którego Sterrato się odróżnia, wersje All-Terrain przyjmują kolory krajobrazów, z których czerpią inspirację. NEVE (śnieg) przyjmuje wyrafinowane lodowe odcienie tundry. SABBIA (piasek) ma neutralne odcienie ciepłej pustyni i zielonych kaktusów, przywołujące na myśl wydmy i oazy. BOSCO (zielona ścieżka) przywołuje na myśl drzewa, mchy i liście leśnych ścieżek. Natomiast TERRA (żwir) przypomina ciepłe podłoże i piaski wrzosowisk oraz jałowe krajobrazy podczas zachodów słońca.

Unikalne elementy zewnętrzne to dach i pokrywa maski w matowej czerni, wraz z relingami i poprzeczkami. Dolną część samochodu również pomalowano na matową czerń z dolnym pasem w kolorze akcentującym dedykowanym każdej z czterech wersji. Wszystko uzupełniono 19-calowymi kutymi obręczami Morus również w kolorze matowej czerni. Elementem kontrastowym są zaciski hamulcowe i dodatkowe światła. Uzupełniające specyfikacje wnętrza Ad Personam obejmują ciemny chrom i karbonowy twill z Alcantarą, laserową grafikę dedykowaną Sterrato i oczywiście tabliczkę Ad Personam oznaczającą edycję specjalną, w barwach nawiązujących do kolorów zewnętrznych.

Premiera

Zaprezentowany podczas wieczornego wydarzenia samochód odsłonięto na scenie podczas pokazu przywołującego siły natury i przygody. Gigantyczny Trompe L’Oeil przedstawiający idealną scenerię dla odsłoniętego samochodu został stworzony na żywo podczas wieczoru przez włoskiego artystę.

Z tej okazji włoska restauracja nagrodzona gwiazdką Michelin, pod wodzą szefa kuchni Enrico Cerea ze słynnego „Da Vittorio”, oferowała dania inspirowane chłodem śniegu i lodu, upałem pustyni i bujną roślinnością lasu. Dodatkową atrakcją była muzyka od najlepszego mediolańskiego DJ-a. Uczestnicy mogli obejrzeć też rower 3T inspirowany supersportowymi samochodami Lamborghini, a także poznać zapachy Culti. Mogli także zobaczyć warsztat rzemieślniczy kultowego loaffera Gommino z włoskiego domu Tod’s. Wszyscy oni są partnerami licencyjnymi Automobili Lamborghini.

Sprzedano wszystkie 12 sztuk serii

12 samochodów zostało już sprzedanych wybranym klientom w głównych obszarach handlowych: USA i Ameryka Łacińska (ALA), Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA), Azja i Pacyfik oraz Australia (APAC). Wszystkie w ramach całkowitej wielkości produkcji modelu wynoszącej 1499 sztuk. Ich dostawy rozpoczęły się w 2023 roku. Każdy region EMEA, a także inne obszary, otrzyma 4 unikalne samochody z serii specjalnej.

Napęd i osiągi

5,2-litrowy silnik V10 Sterrato zapewnia maksymalną moc 610 KM i 560 Nm momentu obrotowego przy 6500 obr / min. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwem 7-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. O jej idealną dystrybucję dba elektronicznie sterowany napęd na wszystkie koła z tylnym mechanicznym samoblokującym mechanizmem różnicowym. Szerszy rozstaw kół i zwiększona wysokość zawieszenia pomagają czerpać przyjemność z jazdy zarówno na asfalcie, jak i poza nim. Zaprojektowany z myślą o optymalnych osiągach na luźnych nawierzchniach, samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Sterrato osiąga prędkość maksymalną wynoszącą 260 km/h (160 mph).

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *