MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Renault 5 E-Tech Roland – Garros

Renault 5, jeden z pionierów segmentu samochodów kompaktowych, doczekało się nowego – elektrycznego wcielenia. Prototyp spodobał się na tyle, że dość szybko trafił do produkcji. Renault do promocji nowego modelu 5 wykorzystuje tenisowy turniej Roland – Garros. Jednocześnie samochody Renault obsługują cały turniej logistycznie.

Wersja Roland – Garros już nie dla Peugeota

Specjalna wersja Renault 5 E-Tech Roland – Garros (kiedyś specjalność Peugeota) będzie dostępna w czterech specjalnych kolorach: pearl white, midnight blue, starry black oraz matt slate grey. Do tego specjalne, osiemnastocalowe felgi Ecrou. Dach pokryty czarną folią o teksturze tkaniny. Sporo tenisowych akcentów znajdziemy także wewnątrz samochodu. To takie elementy jak tapicerka z materiałów przypominających ubrania sportowe, logo i napisy z nazwą turnieju i tak dalej. Nawet dźwignia zmiany biegów przypomina też rączkę rakiety tenisowej.

Działalność społeczna Renault

Jednocześnie Renault prowadzi przy okazji turnieju także działalność społeczną, promując sport wśród młodzieży z zaniedbanych obszarów. Założona przez Renault w 2022 roku w celu promowania dostępu do zajęć sportowych organizacja Give Me 5 przyczynia się do budowy i renowacji kortów tenisowych we Francji, Brazylii i Argentynie. We Francji Renault nawiązało współpracę ze stowarzyszeniem „Fête le Mur”. To organizacja założona przez byłego tenisistę Yannicka Noaha. Jej celem jest sfinansowanie trzech nowych kortów w mniej uprzywilejowanych dzielnicach Marsylii, Poitiers i Roubaix. Kontynuując swoje zaangażowanie na rzecz młodych ludzi i sportu, Renault już drugi rok jest również partnerem tytularnym największego turnieju juniorów w Ameryce Południowej, Roland-Garros Junior Series by Renault. W zawodach bierze udział 16 najlepszych zawodników do lat 16 z 11 krajów Ameryki Łacińskiej. Dwaj zwycięzcy będą mieli szansę wziąć udział w turnieju juniorów Roland-Garros, który odbędzie się w dniach 2-8 czerwca.

Flota Renault na potrzeby turnieju

Na potrzeby turnieju Renault udostępnia flotę 180 pojazdów, z czego 88% to pojazdy zelektryfikowane. Flota obejmuje 70 pojazdów elektrycznych Scenic E-Tech, 30 w pełni hybrydowych Rafale E-Tech, 40 w pełni hybrydowych Espace E-Tech i 20 w pełni hybrydowych Austral E-Tech.

Transfery będą także zapewniane przez cztery oryginalne R5 z lat 70. XX wieku, przystosowane do zasilania elektrycznego przez firmę The Originals Renault – La Collection.

Informacja prasowa (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *