MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lucid Air – 480 km zasięgu po 20 min ładowania

Amerykański Lucid Air będzie najszybciej ładującym się pojazdem elektrycznym. Instalacja elektryczna samochodu o napięciu 900 V+ zapewnia prędkość ładowania do 20 mil (32 km) na minutę. Przyszłościowe rozwiązania dostarczane w ramach partnerstwa producenta z Electrify America oraz QMerit mają na celu zapewnienie nieograniczonego szybkiego ładowania o mocy 350 kW przez 3 lata w amerykańskiej, ogólnokrajowej sieci. Będzie się to odbywało za pośrednictwem dwukierunkowej domowej stacji ładującej Lucid.

Firma Lucid Motors, stara się ustanowić nowe standardy zrównoważonego transportu. Chce to osiągnąć dzięki swoim zaawansowanym luksusowym pojazdom elektrycznym. Poinformowano dzisiaj, że Lucid Air będzie najszybciej ładującym się pojazdem elektrycznym, z możliwością ładowania z prędkością do 20 mil (32 km) zasięgu na minutę. Właściciele ładujący Lucid Air w rzeczywistych warunkach na drodze mogą osiągnąć 300 mil (482 km) zasięgu w ciągu zaledwie 20 minut ładowania.

Instalacja 900 Volt

Ten nowy standard szybkości ładowania jest możliwy dzięki architekturze elektrycznej o napięciu 900 V+. Także przez zastosowanie niestandardowych ogniw akumulatora litowo-jonowego, wysoce wyrafinowanego systemu zarządzania akumulatorem i temperaturą oraz dzięki niesamowitej wydajności układu napędowego Lucid Air.

Co więcej, unikalna i innowacyjna ładowarka pokładowa Lucid „Wunderbox” łączy kilka zwykle oddzielnych funkcji w zintegrowanej obudowie. Zapewnia to Lucid Air pełną współpracę z publiczną infrastrukturą ładowania. Także ze stale rozwijającą się infrastrukturą szybkiego ładowania o mocy 350 kW, budowaną w całych Stanach.

„Zaprojektowaliśmy każdy aspekt Lucid Air i jego platformę tak, aby był niezwykle wydajny, od układu napędowego po aerodynamikę. Dzięki tym wysiłkom wyznaczyliśmy kilka nowych punktów odniesienia, w tym samochód elektryczny o najdłuższym szacowanym zasięgu EPA 517 mil”. Powiedział Eric Bach, wiceprezes ds. Inżynierii w Lucid Motors. „Dzięki naszej ultra-wysokonapięciowej architekturze elektrycznej 900 V + i zastrzeżonej technologii Wunderbox znacznie zwiększyliśmy prędkość, z jaką energia jest dostarczana do pojazdu. Oferujemy najszybciej na świecie ładujące się pojazdy elektryczne”.

Lucid Air będzie przełomowym pojazdem elektrycznym pod względem możliwości ładowania i będzie oferował:

  • Szybkie ładowanie prądem stałym z prędkością do 20 mil zasięgu na minutę, z maksymalną szybkością ładowania ponad 300 kW
  • Architekturę elektryczną o bardzo wysokim napięciu 900V +
  • Ładowarkę pokładową AC 19,2 kW, która może obsługiwać prędkość ładowania AC do 80 mil (128 km) zasięgu na godzinę
  • Zintegrowane ładowanie boost i najszerszy zakres kompatybilności ładowania, od poziomu AC 1 i 2, do najpotężniejszego szybkiego ładowania DC poziomu 3, z wykorzystaniem uniwersalnego standardu złącza CCS do podłączenia i szybkiego ładowania w dowolnej publicznej sieci ładowania.
  • Pełna dwukierunkowość dla zaawansowanych funkcji Vehicle-to-Everything (V2X) wbudowanych w przyszłe włączenie funkcji Vehicle-to-Grid (V2G) i Vehicle-to-Vehicle (V2V)
Ładowanie w drodze

Zaprojektowany zgodnie ze standardami Combined Charging System (CCS) jest kompatybilny z każdą otwartą stacją szybkiego ładowania DC. Lucid Air automatycznie zwiększa swoje napięcie, gdy jest to konieczne, aby ładować w najszybszym możliwym tempie w dowolnym miejscu. Dzięki współpracy z Electrify America właściciele Lucid Air w USA, będą mieli trzy lata bezpłatnego ładowania przy prędkościach szybszych niż w jakimkolwiek innym dostępnym obecnie samochodzie elektrycznym. Electrify America buduje w USA najszerszą ogólnokrajową sieć ultraszybkich stacji ładowania od mocy od 150 kW do 350 kW. Szybko rozwijająca się w USA ogólnokrajowa sieć, obecnie obejmuje ponad 2000 pojedynczych ładowarek. Świadomi właściciele będą mogli łatwo zlokalizować i zobaczyć w czasie rzeczywistym dostępność miejsc ładowania Electrify America w całych Stanach Zjednoczonych. Oczywiście samochód pozwoli nawigować do tych lokalizacji za pomocą zaplanowanych tras.

Ładowanie w domu z dwukierunkową funkcją Car-to-Grid

Ładowanie w domu jest jedną z kluczowych zalet posiadania pojazdu elektrycznego. Oprócz standardowego Lucid Mobile Charging Cord, który jest dostarczany z każdym pojazdem, Lucid opracował również Lucid Connected Home Charging Station. To jedna z pierwszych stacji ładowania AC z dwukierunkowym ładowaniem. Dzięki dwukierunkowemu ładowaniu właściciele mogą cieszyć się bardziej opłacalną metodą ładowania. Także mogą wykorzystywać Lucid Air jako tymczasową rezerwę energii do zasilania swoich domów, w tym nieruchomości wakacyjnych poza siecią. Lucid nawiązał zintegrowane partnerstwo z Qmerit, które zapewnia płynniejszy proces instalacji Lucid Connected Home Charging Station.

Magazynowanie energii

Lucid opracowuje statyczne systemy magazynowania energii (ESS). Wykorzystuje do tego własne akumulatory, układy elektryczne i technologię oprogramowania systemu zarządzania akumulatorami (BMS). To sposób na stworzenie zrównoważonego cyklu życia dla ponownego wykorzystania baterii Lucid Air. Inżynierowie chcą stworzyć system w którym zrównoważone magazynowanie energii przyniesie korzyści w zakresie jej wykorzystania, kosztów i środowiska. Pierwszy prototyp ESS jest już zainstalowany w siedzibie Lucid w Dolinie Krzemowej. Zespół Lucid aktywnie pracuje nad produkcją szeregu produktów ESS.

Wersja produkcyjna Lucid Air zadebiutuje w Internecie 9 września 2020 r. Oprócz ostatecznego projektu wnętrza i nadwozia pojazdu udostępniane będą również nowe szczegóły dotyczące specyfikacji produkcyjnych, dostępnych konfiguracji i informacji o cenach.

O Lucid Motors

Misją Lucid jest zrównoważony transport poprzez tworzenie najbardziej urzekających pojazdów elektrycznych. Pierwszy samochód firmy, Lucid Air, to najnowocześniejszy luksusowy sedan o inspirowanym kalifornijskim stylem wzornictwie, opartym na sprawdzonej w wyścigach technologii. To średniej wielkości samochód wyposażony w luksusowe wnętrze. Air będzie zdolny do pokonania ponad 500 mil zasięgu i osiągnięcia 100 km/h w mniej niż 2,5 sekundy. Dostawy samochodów Lucid Air produkowanych w nowej fabryce Lucid w Casa Grande w Arizonie, rozpoczną się na początku 2021 roku.

Informacja prasowa


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *