MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lamborghini Revuelto – pierwsza jazda

Lamborghini Revuelto, pierwszy supersportowy samochód hybrydowy marki, odbył właśnie swoją inauguracyjną podróż po włoskich drogach i torze. Model, który dysponuje innowacyjną energią trzech silników elektrycznych (więcej tutaj), przemierzał centrum Bolonii, wzgórza Valdobbiadene oraz kręte ścieżki Monte Grappa. Przejazd Revuelto zakończył się na torze Piero Taruffi Vallelunga, niedaleko Rzymu. Dźwięk silnika V12 to prawdziwy koncert mocy.

Lamborghini Revuelto
Hybryda Plug-in

Pierwsza podróż Lamborghini Revuelto została zaplanowana, tak aby kierowca mógł w pełni poczuć możliwości pojazdu. Składają się na nie: silnik spalinowy V12 typu plug-in HPEV oraz napęd elektryczny. Samochód rozpoczął swój premierowy przejazd z centrum Bolonii, następnie udając się w stronę wzgórz Valdobbiadene oraz krętych ścieżek Monte Grappa. Finałem tej ekscytującej trasy był tor Piero Taruffi Vallelunga, niedaleko Rzymu, na którym można było poczuć prawdziwe emocje z jazdy.

Lamborghini Revuelto

Model Revuelto na nowo definiuje pojęcie osiągów, uosobia sportowy charakter oraz także przyjemność z jazdy. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km /h w zaledwie 2,5 sekundy. Przyspieszenie od 0 do 200 km/h zajmuje mu mniej niż 7 sekund, a jego prędkość maksymalna to aż 350 km/h.

Najwyższe osiągi oraz wyjątkową dynamikę samochodu uzyskano dzięki wprowadzeniu elektrycznego wektorowania momentu obrotowego oraz napędu na cztery koła dostępnego również w trybie w pełni elektrycznym. Dzięki temu model jest idealnym samochodem torowym, jak też kompanem codziennej jazdy. 

Nowe opony Bridgestone Potenza Sport

Partnerem marki Lamborghini w zakresie opon dla modelu Revuelto jest firma Bridgestone. Aby podnieść sportowe i wysokoprędkościowe osiągi samochodu opracowała niestandardowe opony Potenza Sport. Zaprojektowano także kombinację wydajności, w której zastosowano opony o rozmiarach 265/35 ZR20 na przedniej osi, oraz 345/30 ZR21 Potenza Sport na tylnej osi. Odpowiadając na wszystkie potrzeby kierowców modelu Revuelto, powstały też specjalne opony Bridgestone Blizzak LM005.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *