MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hyundai Kona N – zapowiedź

Hyundai potwierdził, że kolejnym członkiem rodziny wyczynowych modeli N zostanie nowa Kona N. Będzie to zatem pierwszy sportowy SUV marki Hyundai. Standardowa wersja modelu Kona cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Dlatego też przed nową sportową odmianą modelu Kona stawiane są wysokie oczekiwania.

Cieszymy się, że odnosząca sukcesy gama modeli N: i30 N oraz niedawno pokazane i20 N powiększy się o sportową odmianę popularnego SUV-a Kona. Wprowadzenie modelu Kona do sportowej submarki modeli N to wejście na zupełnie nowy poziom. – powiedział Andreas-Christoph HofmannWiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Dwulitrowy silnik benzynowy turbo i ośmiobiegowa skrzynia N DCT

Nowa Kona N będzie dostępna z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów z mokrymi sprzęgłami, znaną jako N DCT. W połączeniu z 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem dostarcza na żądanie mocne wrażenia i zapewnia zwinne prowadzenie. Podobnie jak inne modele z rodziny N, nowa Kona N otrzyma szereg sportowych elementów. Samochód będzie wyposażony w funkcję Launch Control, a także układ wydechowy dostarczający niesamowitych wrażeń akustycznych.

Nowa Kona N to pierwszy „hot SUV” z logo N. Kona N zapewni frajdę z jazdy jak każdy inny samochód z rodziny N. N-tuzjaści z przyjemnością będą korzystać z tego samochodu zarówno podczas codziennych podróży, jak i na torach wyścigowych. – powiedział Till WartenbergWiceprezes i Szef Submarki N i Działu Motorsportu Hyundai Motor Company.

W 2021 roku sportowa submarka Hyundai N rozwinie się. Dzięki nowym modelom, takim jak i20 N i Kona N, submarka N będzie dostarczać frajdę z jazdy klientom różnych segmentów. Więcej informacji zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *