MotoryzacjaNajważniejszeSport

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 oficjalnie

Najnowszy samochód zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN – C42 – został oficjalnie zaprezentowany. Samochód, podobnie jak w poprzednim sezonie jest utrzymany w biało-czerwonej kolorystyce. Po pracowitym tygodniu testowym w Barcelonie, C42 – który jeździł w Hiszpanii jeszcze w kamuflażu – został zaprezentowany wirtualnie w serii zdjęć udostępnionych jednocześnie mediom i fanom na całym świecie.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 na sezon 2022

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 to pierwszy samochód wyprodukowany w Hinwil zgodnie z nowymi przepisami technicznymi i budżetowymi. Wprowadzono je począwszy od 2022 roku. Zaprojektowany przez zespół kierowany przez dyrektora technicznego Jana Monchaux samochód, jest radykalnym odejściem od przeszłości. Zbudowano go bowiem w oparciu o nowe przepisy na nowej płycie podłogowej z efektem przyziemnym, ze zaktualizowanym pakietem aerodynamicznym i 18-calowymi kołami z oponami o niskim profilu. C42, napędzany nowym silnikiem Ferrari, jest maszyną wyścigową zaprojektowaną do walki. Nowe przepisy mają ułatwić bliższe ściganie się i bezpośrednią rywalizację.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 na sezon 2022

Malowanie zaprojektowane i opracowane przez słynne Centro Stile Alfy Romeo, to subtelny ukłon w przeszłość. Ma ono przywoływać historyczne projekty z minionych lat oraz dziedzictwo Alfy Romeo i Sauber Motorsport w trzydziestolecie istnienia zespołu z Hinwil w Formule 1. Logotypy partnerów tytularnych, Alfa Romeo i ORLEN, wyróżniają się na pierwszym planie. Samochód jest ozdobiony logotypami wielu partnerów, z poprzednich sezonów, ale także i nowych, którzy dołączają do zespołu. To pokazuje rosnącą atrakcyjność zespołu dla firm.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 na sezon 2022

W rękach dziesięciokrotnego zwycięzcy wyścigów GP, Valtteriego Bottasa i Zhou Guanyu, pierwszego kierowcy F1 z Chin i jedynego debiutanta w sezonie 2022, C42 niesie nadzieję na osiągnięcie coraz lepszych wyników.

Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN:

„Początek sezonu to zawsze ekscytujący czas, w którym widzimy efekt wieloletniej pracy setek osób. C42 to samochód, którego nie możemy się doczekać w wyścigach. Nie tylko dlatego, że jest to pierwszy samochód, który zbudowaliśmy według nowych przepisów, dzięki którym wyścigi powinny być bardziej ekscytujące, ale dlatego, że mamy duże zaufanie do tego samochodu. Mamy nadzieję że pomoże on zespołowi zrobić duży krok naprzód w kierunku przodu stawki.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 na sezon 2022
Jan Monchaux, dyrektor techniczny Alfa Romeo F1 Team ORLEN:

„Prezentując C42, możemy poczuć się jak zwykle na początku nowego sezonu. Wiemy jednak, że ta premiera jest tylko kamieniem milowym w znacznie dłuższej podróży, w którą nasz cały personel w Hinwil zainwestował mnóstwo czasu, zasobów i energii. Zaprojektowanie i zbudowanie tego samochodu było ogromnym przedsięwzięciem. Możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy, ale nasza praca jeszcze się nie skończyła. Jak zawsze po wprowadzeniu zmian w regulaminie krzywa rozwoju będzie w tym sezonie bardzo stroma i musimy nadal ciężko pracować aby wydobyć nowe osiągi z C42. Wszystko, aby osiągnąć postęp, który wyznaczyliśmy sobie jako cel.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 na sezon 2022
Valtteri Bottas, kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN:

„Jestem pod wrażeniem naszego nowego samochodu, C42. Myślę, że malowanie jest naprawdę piękne, Alfa Romeo Centro Stile wykonała świetną robotę. To oczywiście mój pierwszy samochód w Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Czyni go to wyjątkowym i naprawdę nie mogę się doczekać startu w Bahrajnie. Ekscytujące jest to, że nie mamy pojęcia, jak przebiegnie ten pierwszy wyścig. Testy pomogły nam potwierdzić nasze oczekiwania co do tego, na czym stoimy i jakie postępy poczyniliśmy z samochodem. Teraz zbliżamy się do momentu, który naprawdę ma znaczenie. Odkąd dołączyłem, widziałem w tym zespole dużą motywację. Wszyscy bardzo mocno naciskają, starają się pracować ciężej niż inni, aby być konkurencyjni. To z kolei daje mi dodatkowy impuls, gdy jestem w kokpicie samochodu.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 na sezon 2022
Zhou Guanyu, kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN:

„Jestem w pełni podekscytowany nowym sezonem widząc C42. Jesteśmy na początku nowej ery, z nowymi samochodami i nowymi przepisami, a to stwarza szansę wszystkim zespołom na postęp. Wszyscy bowiem zaczynamy od zera. Wszyscy w Alfa Romeo F1 Team ORLEN byli niesamowicie pomocni, odkąd dołączyłem do zespołu. Widząc ich ciężką pracę, zaangażowanie i motywację tu w Hinwil i na torze, zespół napawa mnie dumą i podekscytowaniem. Nie mogę się doczekać, kiedy będę na starcie, aby dostarczyć jak najlepsze wyniki, do których wspólnie dążymy.

Robert Kubica, kierowca rezerwowy Alfa Romeo F1 Team ORLEN:

„Rozpoczęcie nowego sezonu to zawsze czas, w którym spotykają się oczekiwania, nadzieje i plany. W tym roku stawka jest jeszcze wyższa, ponieważ robimy mały skok w nieznane z nowymi przepisami. W samochód włożono niesamowitą ilość pracy, a moja rola koncentruje się na zapewnieniu jak największej pomocy w jego rozwoju. Wiemy, jak duże są marginesy ulepszeń na tym etapie życia samochodu i wiemy, że każda modernizacja może coś zmienić. Praca, którą wykonujemy w siedzibie zespołu będzie kluczowa dla osiągnięcia wyników na torze”.

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *