MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen Caddy California z Poznania

Z linii produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze wielofunkcyjnego, kompaktowego kampera Volkswagen Caddy California. Model ten powstał na bazie najnowszego Caddy piątej generacji. Jest zatem pierwszym kamperem wykorzystującym benefity modułowej platformy konstrukcyjnej dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie (MQB). Zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne i znaczne powiększono przestrzeń.

Trzecia California

Volkswagen Caddy California to trzeci, obok Californii 6.1 i Grand Californii, kamper w ofercie Volkswagen Samochody Dostawcze. Jednocześnie to drugi produkowany w całości kamper w Polsce. Caddy California to zupełnie nowy model. Każdy najdrobniejszy szczegół tego samochodu został przemyślany, zaprojektowany i wyprodukowany z myślą o komforcie użytkownika. W ten sposób powstało perfekcyjne połączenie kompaktowego vana i inteligentnie zaprojektowanego kampera. Samochód od początku do końca produkowany jest w Polsce. Budowa samego pojazdu odbywa się w fabryce w Poznaniu, natomiast montaż jego kempingowego wyposażenia w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu.

„Nasze portfolio kamperów powiększyło się właśnie o kompaktowego Caddy California. To idealny samochód na krótsze i także dłuższe wyprawy” – mówi Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. „W nietypowym czasie pandemii koronawirusa, ten wszechstronny pojazd może być świetną alternatywą na tegoroczny urlop czy na weekendowe wypady. Caddy California można już zamawiać do produkcji we wszystkich salonach dealerskich marki. Proces produkcji takiego auta w fabryce Volkswagen Poznań jest wydłużony. Warto więc zainteresować się nim już teraz, by być gotowym na wielką kamperową przygodę wiosną czy latem.”

Przemyślane rozwiązania

Volkswagen Caddy California zachwyca przemyślanymi do ostatniego szczegółu rozwiązaniami. Wśród nich jest np. komfortowe, rozkładane łóżko o wymiarach 1980 x 1070 mm. Wysokiej jakości materac i sprężyny talerzowe zapewniają komfort snu. Opcjonalna mini kuchnia w Caddy California to także unikalne rozwiązanie w tej klasie samochodów kamperowych. Umieszczona jest z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej. Po otwarciu tylnej klapy można ją łatwo wysunąć na zewnątrz samochodu. Z mini kuchnią na pokładzie, Caddy California został homologowany jako pełnoprawny samochód kempingowy.

Inne praktyczne dodatki, które znaleźć można w tym kompaktowym kamperze to m.in. siatki przeciw owadom na drzwi kierowcy i pasażera, system oświetlenia wewnętrznego z płynnie przyciemnianymi diodowymi lampkami emitującymi światło o barwie ciepłej bieli, dwa krzesła kempingowe i stół kempingowy, które można szybko schować pod łóżkiem oraz dodatkowo praktyczny system toreb do przechowywania, które mogą pomieścić przedmioty o wadze do pięciu kilogramów. Z nowym Caddy California zamówić można też opcjonalny system namiotowy, który można łatwo połączyć z samochodem, tworząc jedną, dużą kempingową przestrzeń. Akcesoryjny namiot może być również używany oddzielnie, bez połączenia z autem. W razie potrzeby namiot można także powiększyć poprzez dodanie kabiny sypialnej. W taki sposób tworzy się dodatkowo wystarczająco dużo miejsca dla rodziny i całego wyposażenia kempingowego.

Napęd

Silniki montowane w Caddy California – nowe turbo diesle TDI – są zrównoważone środowiskowo. Dzięki podwójnemu katalizatorowi SCR i podwójnemu wtryskowi AdBlue, emisja tlenków azotu (NOx) jest znacznie mniejsza w porównaniu z poprzednim modelem. Na początku silniki TDI będą dostępne w dwóch wersjach mocy: 55 kW (75 KM) i 90 kW (122 KM). Wydajność silników TDI dodatkowo poprawia nowa stylistyka zewnętrzna Caddy California. Dzięki niej, wartość cw została obniżona do 0,30 (poprzedni model: 0,33), co stanowi także nowy punkt odniesienia dla tego segmentu pojazdów. Ważną rzeczą dla każdego, kto lubi biwakować poza utartymi szlakami jest to, że Caddy California będzie również dostępny z napędem na wszystkie koła (4MOTION), co jest świetną alternatywą dla standardowego napędu na przednią oś.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *