MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen Taigo – nowy crossover

Volkswagen ujawnił nazwę nowego crossovera przed jego oficjalną premierą w Europie. Taigo – przedstawiciel samochodów miejskich – wzbogaci liczną gamę modeli Volkswagena. Samochód przyciąga uwagę dynamicznym designem i będzie także wyposażony w wiele systemów asystujących. Volkswagen Taigo będzie posiadał także najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności ze światem zewnętrznym.

Volkswagen Taigo

Jeszcze w tym roku do gamy SUV-ów Volkswagena dołączy nowy CUV (Crossover Utility Vehicle). Podwyższoną pozycję za kierownicą oferuje on w nadwoziu o sylwetce coupé. Nowy Volkswagen Taigo będzie napędzany ekonomicznymi benzynowymi silnikami TSI. W standardzie będzie także posiadał m.in. reflektory LED, cyfrowe zegary i liczne systemy asystujące.

Volkswagen Taigo

Volkswagen Taigo bazuje na modelu Nivus oferowanym w Brazylii. Jego produkcja na rynki europejskie ruszy niebawem w zakładach w Pampelunie w Hiszpanii. Nowy Volkswagen Taigo zadebiutuje latem, a sprzedaż modelu rozpocznie się pod koniec 2021 roku. Pierwsze samochody pojawią się też w salonach w Polsce w I kwartale 2022 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *