MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Ford GT Mk IV

Ford Performance wspólnie z firmą Multimatic pokazał nową wersję sportowego modelu GT oznaczoną jako Mk IV. Tym razem jednak, Ford GT Mk IV jest pojazdem wyłącznie wyczynowym i nie posiada homologacji drogowej. Jest to także najbardziej ekstremalny i radykalny Ford w historii modelu GT. Zapewnia maksymalne osiągi dzięki wydłużonemu, lekkiemu nadwoziu z włókna węglowego, zmodyfikowanemu napędowi oraz zawieszeniu. Napędza go silnik EcoBoost V6 z podwójnym turbo, generujący ponad 800 KM mocy. Moc przekazywana jest oczywiście za pośrednictwem wyczynowej skrzyni biegów.

Nowy Ford GT Mk IV nawiązuje do legendarnego Forda GT Mk IV z 1967 roku, którym Dan Gurney i A.J. Foyt zwyciężyli w wyścigu 24h Le Mans 1967. Nowy GT Mk IV zostanie wyprodukowany w zaledwie 67 egzemplarzach w fabryce Multimatic w Markham w Ontario. Cenę samochodu ustalono na poziomie ok 1,7 mln USD, a produkcja rozpocznie się późną wiosną 2023 r.

Redakcja Overdrive (PB)

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *