MotoryzacjaNajważniejszeSport

Gosia Rdest po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup 2021

Dwa finisze na ósmej pozycji dające taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej – tak w skrócie wyglądał weekend wielkanocny w wykonaniu Gosi Rdest w Alpine Europa Cup. Polka zaliczyła spokojną pierwszą rundę dającą nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych.

Gosia Rdest po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup 2021
Kwalifikacje

Sobotnie sesje treningowe pokazały jak bardzo zbita jest czołówka tegorocznego pucharu Alpine. Żyrardowianka kończyła sobotę zadowolona z odpowiednio siódmego i szóstego czasu.

Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej o sobie dała znać ciasność toru w Nogaro. Gosia Rdest na swoim szybkim kółku została przyblokowana przez dwójkę rywali. Skończyło się więc ósmą pozycją na starcie pierwszego wyścigu.

Gosia Rdest po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup 2021
Wyścigi

Wyścig przebiegł bardzo dobrze i po chwili znalazła się na szóstej pozycji. Błąd jednego z rywali sprawił, że jadąca za nim Żyrardowianka musiała zwolnić, przez co wróciła na ósme miejsce. Równe tempo pozwoliło dowieźć je do mety. Gosia Rdest rozpoczęła poniedziałkową rywalizację zatem z dziewiątej pozycji. Tempo wyścigowe było już lepsze, co pozwoliło też na szybki awans jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka dojechała ponownie na ósmej pozycji do mety.

Gosia Rdest po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup 2021

Gosia o swoich starach: „Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Współpraca z nowym zespołem Chazel układa się bardzo dobrze. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów. Oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy.”

W drugi weekend maja Gosię Rdest również zobaczymy za kierownicą Alpine A110 Cup. Tym razem na kolejnym francuskim torze – Magny Cours.

Informacja prasowa.

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *