Toyota RAV4 w nowej wersji Adventure

Toyota RAV4, średniej wielkości SUV z inteligentnym napędem na cztery koła AWD-i, otrzymuje nową specjalną wersję wyposażenia Adventure. Podkreśla ona atuty SUV-a 4×4 na wyjazdy z dala od miasta. Toyota RAV4 Adventure to samochód dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie. Docenią zarówno terenowy wygląd, zwiększony prześwit i napęd na cztery koła, jak i niskie zużycie paliwa oraz cichą jazdę hybrydą. W szczególności możliwość poruszania się na niewydającym żadnych dźwięków silniku elektrycznym.

Toyota RAV4 Adventure
Terenowy image

RAV4 Adventure otrzymuje mocną, nawiązującą do terenówek stylistykę przodu. Zdecydowany wygląd SUV-a podkreśla czarny grill i znaczek Toyoty umiejscowiony niżej, pośrodku grilla zamiast tuż pod linią maski. Przednie światła przeciwmgielne znajdują się w nowych czarnych oprawach. Dodatkowo terenowy charakter podkreślają srebrne osłony podwozia z przodu i z tyłu. Terenowy charakter nadają mu także poszerzone nadkola i nowe 19-calowe felgi aluminiowe z szarym, matowym wykończeniem.

Toyota RAV4 Adventure może być wyposażona w dwukolorowe nadwozie, m.in. w kolorze Urban Khaki połączonym z lakierem Dynamic Grey na dachu, przednich słupkach i tylnym spojlerze. Ta kompozycja to hołd dla klasycznej Toyoty Land Cruiser FJ40 z jasnym dachem.

Toyota RAV4 Adventure

We wnętrzu charakter RAV4 Adventure podkreśla specjalna tapicerka, łącząca gładką, czarną skórę syntetyczną, pikowaną na oparciach i siedzeniach, z kontrastowymi pomarańczowymi przeszyciami.

Hybrydowy napęd

RAV4 w nowej wersji jest standardowo napędzany układem hybrydowym czwartej generacji z inteligentnym napędem na cztery koła AWD-i. Napęd ten jest realizowany przez dodatkowy silnik elektryczny przy tylnej osi. Oszczędny i dynamiczny układ hybrydowy oparto na silniku benzynowym 2,5 l o najwyższej na świecie wydajności cieplnej. Napędza on przednią oś we współpracy z silnikiem elektrycznym i generatorem. Łączna moc napędu hybrydowego AWD-i wynosi 222 KM. Auto rozpędza się od 0 do 100 km w 8,1 sekundy. Samochód może ciągnąć przyczepę z hamulcem o masie 1650 kg.

Wersja Adventure otrzymuje także nowe projektorowe reflektory LED w światłach przednich i przeciwmgielnych. We wnętrzu pojawiło się nowe oświetlenie LED, podświetlane przyciski do otwierania okien oraz porty USB-C do ładowania telefonów.

W salonach od pierwszego kwartału 2022

Nowa specjalna wersja RAV4 pomoże mu utrzymać pozycję najlepiej sprzedającego się SUV-a na świecie. Do tej pory model znalazł ponad 10 milionów nabywców. W 1994 roku RAV4 pojawił się jako zupełnie nowy typ samochodu, który zapoczątkował segment kompaktowych SUV-ów. Łączy możliwości lekkiego auta terenowego z komfortem jazdy i łatwością prowadzenia samochodu osobowego z samonośnym nadwoziem. Był to przełomowy samochód, który nieustannie wyróżnia się innowacyjnością i jako pierwszy wprowadził do swojego segmentu napęd hybrydowy. Do dziś Toyota RAV4 Hybrid jest też najpopularniejszym zelektryfikowanym SUV-em na świecie.

RAV4 Adventure trafi do europejskich salonów w pierwszym kwartale 2022 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *