Nowy, elektryczny SUV – Volkswagen ID.4 już dostępny

W salonach marki Volkswagen w Polsce pojawiają się już egzemplarze modelu ID.4. Pierwsze samochody trafiają też do klientów, którzy zdecydowali się na zakup aut w ich premierowej odmianie. Wersje z limitowanej serii 1ST są wyposażone w akumulator o pojemności energetycznej 77 kWh. Pozwala on na pokonanie do 520 km (wg WLTP). Volkswagen ID.4 1ST przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 8,5 s. Wersja 1ST była limitowana i modele w tej wersji Volkswagena ID.4 nie są więc już możliwe do zamówienia.

Dwie limitowane wersje wyposażenia

Pierwsi klienci, którzy w najbliższych dniach będą odbierać zamówione przez siebie samochody, mogli wybrać spośród dwóch (niedostępnych już) wersji wyposażania: 1ST oraz 1ST Max. W obydwu wersjach ID.4 wyposażony jest też w silnik o mocy 150 kW/204 KM. Napędza on tylne koła i współpracuje z 1-biegową przekładnią automatyczną.

Volkswagen ID.4 ma długość 4,58 m. Krótkie zwisy i duży rozstaw osi, wynoszący 2,77 metra, sprawiają że wnętrze jest równie przestronne, jak samochodów o większych rozmiarach. Bagażnik ID.4 ma pojemność 543 l i łatwo można też go powiększyć do 1.575 litrów.

Volkswagen ID.4 w wersji 1ST posiada 20-calowe obręcze kół, wewnętrzny pakiet Style i dodatkowo przyciemniane tylne szyby. Przednie fotele oraz kierownica są także podgrzewane, a o dodatkowy nastrój we wnętrzu dba oświetlenie Ambiente dostępne w 30 kolorach. Seryjne w wersji 1ST są także system nawigacyjny Discover Pro, cztery wejścia USB typu C oraz liczne systemy asystujące. Takie jak monitorujący przestrzeń przed pojazdem Front Assist, predykcyjny tempomat ACC, oraz asystent pasa ruchu Lane Assist.

Volkswagen ID.4 w wersji 1ST Max jest dodatkowo wyposażony w matrycowe reflektory LED, zawieszenie o regulowanej charakterystyce tłumienia nierówności, trzystrefową klimatyzację oraz wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *