MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Renault Arkana będzie dostępny w Polsce

Renault wprowadza na rynek europejski Arkanę – sportowego SUV-a, który wyłamuje się z obowiązujących kanonów. Renault jest jednym z pierwszych producentów popularnych samochodów, który proponuje w Europie SUV-a o wyglądzie coupé. Dotychczas takie wersje oferowały głównie marki premium. Nowa oferta uzupełnia i poszerza gamę kompaktowych modeli Renault (Mégane, Kadjar) o model z segmentu SUV-ów klasy C. Segment ten na całym świecie przeżywa dynamiczny rozwój. Zamówienia na samochód będzie można składać od maja 2021 roku. Samochody pojawią się w salonach dealerskich już w czerwcu br. w wersji TCe i w lipcu w także wersji E-TECH Hybrid.

Renault Arkana
SUV Coupe

Oferowany przez Renault model Arkana jest SUV-em nowej generacji, na którego składa się zarówno jego stylistyka, jak i napęd. Łączy wysoką, dającą poczucie pewności pozycję za kierownicą, wyjątkowo przestronne wnętrze i nadzwyczaj pojemny bagażnik z innowacyjnym, wyróżniającym się, sportowym stylem nadwozia. Jest prekursorem nowej wizji SUV-a, wzbudzającego silniejsze emocje i bardziej dynamicznego, o imponującej, muskularnej sylwetce, zwłaszcza w wersji R.S. Line. Arkana spełnia też najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, o czym świadczy maksymalna ocena 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Samochód będzie oferowany z kilkoma wariantami napędu hybrydowego, w tym także z innowacyjnym napędem E-TECH Hybrid o mocy 145 KM. Także z mikrohybrydami 12 V z silnikiem spalinowym 1.3 TCe w wersji 140 i 160 KM (od X 2021 roku).

Renault Arkana

Nowy model spełnia bardzo zróżnicowane oczekiwania rynków zagranicznych. Jest świadectwem światowego wymiaru Grupy Renault i jej umiejętności coraz dynamiczniejszego zdobywania nowych rynków. Jest oczywiście dostosowywany pod względem technicznym do potrzeb każdego rynku. Nowa Arkana przeznaczona na rynki europejskie jest zbudowana na modułowej platformie CMF-B opracowanej przez Alians. To ta sama, która została wykorzystana również w nowej generacji Clio i Captura.

Made in Korea

Nowe Renault Arkana jest produkowane w zakładzie w Busan w Korei Południowej, gdzie powstaje również model XM3 Renault Samsung Motors. Zamówienia na samochód będzie można składać od maja 2021 roku. Samochody pojawią się w salonach dealerskich już w czerwcu br. w wersji TCe i w lipcu także w wersji E-TECH Hybrid.

Arkana to kolejne potwierdzenie kultury, nowoczesności i także innowacyjności Renault. Mamy ją zatem w genach. Model Arkana jest pod każdym względem hybrydowy – łączy w harmonijną całość sportową stylistykę z bryłą SUV-a, dynamizm z wielofunkcyjnością. Wnosi także powiew świeżości w segmencie kompaktowych SUV-ów popularnych marek, który jest dziś kluczowym segmentem w Europie. Arkana zdecydowanie zwraca się też ku przyszłości i proponuje nowy rodzaj doznań z jazdy. Wszystko dzięki różnorodnym technologiom napędów hybrydowych, których ukoronowaniem jest napęd E-TECH Hybrid. Ta innowacyjna technologia jest gwarancją przyjemności z jazdy, a jednocześnie niższej emisji CO2 i dodatkowo mniejszego zużycia paliwa.François Laurent, dyrektor programu Arkana.

Ceny w Polsce

Renault Arkana będzie dostępne z trzech poziomach wyposażenia: ZEN, Intens i RS Line. Ceny będą zaczynały się od 111.900 zł za wersję ZEN z napędem TCe 140 EDC do 142.900 za wersję RS Line z napędem E-Tech 145 Hybrid.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *