MotoryzacjaNajważniejszeSport

Świetne tempo Kajetanowicza w Chorwacji

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z potężną przewagą wygrali 5 z 7 odcinków specjalnych Quattro River Rally Karlovac 2022, który stanowił pierwszą rundę mistrzostw Chorwacji. Start w zawodach stanowił trening przed nadchodzącymi Rajdowymi Mistrzostwami Świata i właśnie w takim celu Polacy pojawili się na starcie tego rajdu. Choć na drugiej próbie wypadli z trasy tracąc sporo czasu, kolejne pokonali doskonałym tempem, odrabiając straty i awansując aż o 31 pozycji.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally 2 evo Quattro River Rally Karlovac 2022 - trening przed WRC Rajdem Chorwacji
Trening przed WRC Rajdem Chorwacji

Głównym celem załogi Kajetanowicz / Szczepaniak w okolicach miasta Karlovac był trening przed zbliżającym się Rajdem Chorwacji. Od tego rajdu rozpoczną swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC). Duet LOTOS Rally Team chciał w jak najlepszy sposób przygotować się do zmagań po śliskich asfaltach. Na tego rodzaju nawierzchni czyha wiele niespodzianek. I choć dzisiejszy etap rozpoczęli z problemami, popełniając błąd na drugim odcinku specjalnym, nie przeszkodziło im to w wygraniu czterech kolejnych prób i awansowaniu do czołowej dziesiątki. Polacy pokazali, że łatwo nie odpuszczają. Zaliczyli dobry test i zebrali sporo cennych informacji, które z pewnością przydadzą się już za niecały miesiąc. Według nieoficjalnych wyników zawody wygrał inny polski duet, Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz. 

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally 2 evo Quattro River Rally Karlovac 2022 - trening przed WRC Rajdem Chorwacji

– Przyjechałem tutaj na trening przed najważniejszym wyzwaniem, jakim są mistrzostwa świata. Jestem zadowolony, bo ten rajd pokazał, że od samego początku mamy dobre tempo, ale także to, co jako zespół musimy doszlifować przed Rajdem Chorwacji. Naprawdę dobrze mi się jechało i czułem też wiele radości z rywalizacji na śliskich, chorwackich odcinkach specjalnych. Wygraliśmy 5 z 7 oesów, ale nie wygraliśmy rajdu, choć była na to ogromna szansa. Cieszę się, że rajd wygrał Hubert Laskowski. Ogromne gratulacje dla niego, Michała Kuśnierza oraz ich zespołu. Myślę, że z taką pokorą, którą ma Hubert i przy odpowiednim wsparciu partnerów zajedzie naprawdę daleko. A ja mocno trzymam za niego kciuki. Przed nami niecałe cztery ostatnie tygodnie przygotowań do Rajdowych Mistrzostw Świata. Nie mogę się doczekać! – podsumował Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team. 

Kajetan Kajetanowicz - Quattro River Rally Karlovac 2022 - trening przed WRC Rajdem Chorwacji

Załoga LOTOS Rally Team rozpocznie swoje zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Świata od Rajdu Chorwacji. Zostanie on rozegrany w dniach 21-24 kwietnia. Organizator przygotował 20 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 300 kilometrów. 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspiera strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS. Wspierają go także: partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally 2 evo Quattro River Rally Karlovac 2022 - trening przed WRC Rajdem Chorwacji
Quattro River Rally 2022, nieoficjalna klasyfikacja generalna:
  1. Laskowski/Kuśnierz (Polska, Ford Fiesta Rally3) 59:48,6 s
  2. Černý/Jindra jun. (Czechy, Ford Fiesta Rally3) +3,6 s
  3. Pulić/Kovačić (Chorwacja, Škoda Fabia Rally2) +49,8 s
  4. Šebalj/Stublić (Chorwacja, Toyota GR Yaris) +1:36,9 s
  5. Peljhan/Čar (Słowenia, Volkswagen Polo RN4) +2:45,4 s
  6. Kramer jun./Kvick (Austria, Peugeot 208 Rally4) +3:15,3 s
  7. Lončarič/Pinky (Chorwacja, Subaru Impreza STi N12) +3:24,8 s
  8. Kramer/Drapela (Austria, Mitsubishi Lancer Evo 6.5) +4:27,5 s
  9. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:31,1 s
  10. Medved/Šavelj (Słowenia, Ford Fiesta Rally4) +4:43,2 s

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *