Nowy Nissan X-TRAIL

Latem przyszłego roku (2022) gama crossoverów Nissana zostanie wzbogacona o nowego SUV-a X-Trail. Jego światowa premiera miała miejsce dzisiaj na targach Auto Shanghai 2021.

Podobnie jak jego kuzyn Qashqai, samochód ten będzie oparty na platformie Aliansu CMF-C. Jej zaawansowana architektura została zaprojektowana przez Nissana z myślą o zastosowaniu nowoczesnego zespołu napędowego e-POWER. Ten dynamiczny i dopracowany samochód będzie również wyposażony w najnowocześniejsze technologie wspomagające kierowcę.

Nowy Nissan X-Trail

Nowy Nissan X-Trail to czwarta generacja popularnego rodzinnego SUV-a. Zachowuje ona sprawdzone rozwiązania poprzednich generacji. Oferuje żądnym przygód klientom uniwersalne wnętrze z licznymi możliwościami konfiguracji oraz najnowsze technologie pokładowe firmy Nissan. Podobnie jak obecny model, również nowy X-Trail będzie dostępny ze składanym trzecim rzędem siedzeń dla jeszcze większej wygody podczas podróży. Jego wymiary pozostaną jednak na tyle kompaktowe, że pozwolą na łatwe manewrowanie i parkowanie.

e-POWER

Nowy X-Trail będzie dostępny z unikatowym, innowacyjnym układem napędowym e-POWER, który jest kluczowym elementem strategii Nissan Intelligent Mobility.

Unikatową cechą systemu e-POWER jest wykorzystanie silnika benzynowego tylko do wytwarzania energii elektrycznej. Koła napędzane są w nim wyłącznie przez silnik elektryczny. Oznacza to, że jednostka benzynowa może zawsze działać w optymalnym zakresie obrotów. Zapewnia to niższe zużycie paliwa oraz obniżenie emisji CO2 w porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym. To nowatorskie rozwiązanie zostało stworzone z myślą o klientach, którzy nie są jeszcze gotowi na zakup w pełni elektrycznego samochodu, lecz chcą korzystać z zalet zelektryfikowanego układu napędowego.

Nowy Nissan X-Trail

Dzięki wersji z napędem na obie osie, nowy X-Trail będzie nadal stanowił naturalny wybór dla żądnych przygód rodzin. Spodoba się im jego wytrzymałość, uniwersalność oraz zaawansowany system napędu na wszystkie koła. Można go skonfigurować na śnieg, szuter lub błoto. Napęd ten daje pewność prowadzenia w trudnych warunkach – zarówno na drodze, jak i poza nią.

Pełna gama crossoverów

Pojawienie się latem 2022 roku nowego modelu X-Trail stanowić będzie zwieńczenie gruntownej przebudowy całej gamy crossoverów Nissana.

Od wprowadzenia w listopadzie 2019 roku wyróżniającego się i śmiałego modelu Juke drugiej generacji, poprzez światowe premiery wyjątkowego, w pełni elektrycznego crossovera Ariya w lipcu 2020 roku i trzeciej generacji kultowego, pionierskiego modelu Qashqai w lutym tego roku, aż po nowy model X-Trail – Nissan stawia na zelektryfikowaną przyszłość w ramach planu transformacji biznesowej Nissan NEXT.

Nie zwalniamy, jeśli chodzi o modernizację naszej gamy. Nowy X-Trail pozostaje także wierny sprawdzonym rozwiązaniom w SUV-ach, które – od wprowadzenia pierwszego modelu w 2001 roku – okazały się tak wielkim sukcesem dla naszej firmy. W porównaniu do poprzednika będzie również bardziej wydajny, dopracowany i wszechstronny. Zostanie też wyposażony w przyjazną dla użytkownika technologię. Będzie świetnym uzupełnieniem swoich elektrycznych kuzynów w gamie crossoverów. To wyjątkowy SUV ze zelektryfikowanym zespołem napędowym. Doskonale odpowiada on także codziennym potrzebom użytkowników” – powiedział Guillaume Cartier, prezes na region Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Europy i Oceanii (AMIEO).

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *