MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Rolls-Royce Phantom Oribe Bespoke stworzony we współpracy z marką Hermes

Rolls-Royce Motor Cars wyprodukował wspaniałego Phantoma Bespoke, we współpracy z marką Hermès. Rolls-Royce Phantom Oribe miał odwzorować osobowość oraz zainteresowania japońskiego przedsiębiorcy, Yusaku Maezawy. Samochód został zaprojektowany i ręcznie wykończony przez zespół specjalistów Bespoke z Home of Rolls-Royce w Goodwood oraz Hermèsa w Paryżu.

Rolls-Royce Phantom Oribe Bespoke
Odrzutowiec i Rolls-Royce

Rzucająca się w oczy dwubarwna karoseria nawiązuje do charakterystycznego zielonego i kremowego szkliwa antycznej japońskiej ceramiki Oribe. Jej uznana kolekcja należy do Maezawa-san. Górna część samochodu jest wykończona lakierem Bespoke w kolorze Oribe Green stworzonym specjalnie dla klienta. W tym wyjątkowym przypadku Rolls-Royce udostępnił ten lakier także do wykończenia prywatnego odrzutowca, z którym Phantom będzie stanowił parę. Odcień tworzony przez wiele miesięcy przez specjalistów z Surface Finish Centre w Goodwood, idealnie uchwycił lśniące, głęboko zielone szkliwo charakterystyczne dla XVI-wiecznej ceramiki. Całość pięknie dopełnia kremowa biel dolnej części Phantoma.

Rolls-Royce Phantom Oribe Bespoke
Wnętrze od Hermès

Kolorystyka inspirowana ceramiką Oribe harmonijnie przechodzi do wnętrza samochodu. Powstało ono dzięki bliskiej współpracy projektantów i rzemieślników marki Hermès w Paryżu oraz projektantów, inżynierów i rzemieślników z Rolls-Royce Bespoke Collective w Goodwood, West Sussex. Wspólnie, wykorzystując swoją wiedzę oraz kreatywność, zadbali o to, by każdy pojedynczy element odzwierciedlał najlepsze tradycje obu domów.

Rolls-Royce Phantom Oribe Bespoke

Wnętrze Rolls-Royce Phantom Oribe est wykończone przede wszystkim skórą Hermès Enea Green. Szczególnie zadbano o detale dotykane przez klienta, np. kierownicę, drążek zmiany biegów i pokrętła regulujące klimatyzację.

Rolls-Royce Phantom Oribe Bespoke

Skóra Hermès jest obecna na górnym panelu, wewnętrznych słupkach oraz także na półce. Ozdabia również mniej widoczne powierzchnie, w tym schowek na rękawiczki i przedział bagażowy. Centralną konsolę oraz miejsce na karafkę i chłodzenie szampana. Wyrazem wspólnego charakteru projektu oraz wzajemnego szacunku obu marek, na klapce zamykającej półkę na rękawiczki został wytłoczony napis Habillé par Hermès Paris.

Delikatne lamówki Hermèsa ozdabiają zagłówki oraz także oparcia tylnych foteli. Z kolei akcenty w kolorze Seashell White i nawiązujące kolorystycznie dywaniki z owczej wełny dodają jasności i odczucia przestrzeni.

Drewniane obudowy głośników

Wnętrze jest również pełne przykładów dedykowanych elementów Rolls-Royce Bespoke oraz artyzmu rzemieślników. Przykładowo drewniane obudowy głośników zostały uformowane przez drobiazgową perforację forniru Open Pore Royal Walnut. Są one umieszczone w drzwiach, co stworzyło również gładką teksturę delikatną w dotyku. Fornir Open Pore Royal Walnut został także zastosowany na centralnej i tylnej konsoli, tylnej części stoliczka piknikowego; Co nowe dla Rolls-Royce’a – we wnętrzu znajduje się też charakterystyczna litera „Toile H” Hermèsa. Została umieszczona na podłokietnikach drzwiowych, na centralnej i tylnej konsoli, a przede wszystkim na charakterystycznej rozświetlanej podsufitce.

Marka Hermès wniosła również do wnętrza samochodu elementy swojej spuścizny jeździeckiej oraz innowacyjnego rzemiosła. Skórzana tapicerka powstała z wykorzystaniem technik przeszycia i malowania krawędzi stosowanych też przez najlepszych twórców siodeł. Do Galerii Phantoma, unikalnej przestrzeni tego modelu Rolls-Royce’a, która biegnie przez całą długość deski rozdzielczej samochodu, Hermès zamówił dzieło oparte o projekt uznanego francuskiego artysty i ilustratora, Pierre’a Pérona (1905–1988). Był on także projektantem wielu ikonicznych chust tego domu mody. Praca inspirowana słynnym motywem konia została namalowana na fornirze Open Pore Royal Walnut i zaprezentowana pod taflą szkła.

Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars powiedział: “Ten majestatyczny i wysmakowany Rolls-Royce Phantom ukazuje to, co można osiągnąć, gdy utalentowane zespoły marek światowej klasy blisko ze sobą współpracują dla tak inspirujących klientów, jak Maezawa-san. To połączenie umysłów, doświadczenia, wizji i umiejętności dało najlepszy pokaz umiejętności naszych ludzi.

Rolls-Royce Phantom Oribe Bespoke

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *